Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

21.09.2016 Недоотримана пенсія у зв’язку зі смертю пенсіонера


Відповідно до частини першої ст.52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом із ним на день смерті. Зокрема це стосується непрацездатних членів сім’ї, зазначених у частині другій ст.36 Закону, які перебували на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали. Звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера потрібно протягом шести місяців із дня відкриття спадщини. У разі відсутності непрацездатних членів сім’ї або якщо вони не звернуться за виплатою вказаної суми протягом шести місяців, пенсія, що належала пенсіонерові, залишається недоотриманою і входить до складу спадщини.

До органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються:                         

· відповідна заява,

· паспорт заявника,

· копія свідоцтва про смерть,

· документи, що підтверджують родинні стосунки (довідка про склад сім’ї),

· документи про спільне проживання з померлим (довідка уповноважених органів з місця проживання, у тому числі органів місцевого самоврядування).

Непрацездатні члени сім’ї, які знаходились на утриманні померлого пенсіонера, надають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такій категорії недоотримана пенсія виплачується незалежно від факту спільного проживання з померлим пенсіонером. Якщо одночасно звертається декілька членів сім’ї, належна сума недоотриманої пенсії ділиться між заявниками порівну.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема