Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

20.09.2016 Умови призначення пенсії по інвалідності.


Особи, визнані інвалідами мають право на пенсію по інвалідності за наявності необхідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією. Вимоги щодо тривалості страхового стажу дещо різняться і залежать від того, яку групу інвалідності встановлено особі органами МСЕК.

При цьому, у разі визначення інвалідності органами МСЕК після досягнення пенсійного віку для призначення пенсії по інвалідності необхідно мати не менше 15 років страхового стажу.

Починаючи з 01.01.2016 року пенсії по інвалідності інвалідам ІІ групи призначалися за наявності такої ж тривалості стажу, яка вимагається для призначення пенсії по інвалідності ІІІ групи (від одного до п'ятнадцяти років залежно від віку інваліда).

На жаль були випадки, коли інвалід ІІ групи не мав необхідної кількості страхового стажу і органами Пенсійного фонду йому було відмовлено у призначенні пенсії по інвалідності.

Законом № 1110-VIII від 19.04.2016 подовжено право інваліда ІІ групи на вихід на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, який вимагається для призначення пенсії інвалідам І групи, від 1 до 10 років (у залежності від віку інваліда):

до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;

від 26 років до 28 років – 2 роки;

від 29 років до 31 року – 3 роки;

від 32 років до 34 років – 4 роки;

від 35 років до 37 років – 5 років;

від 38 років до 40 років – 6 років;

від 41 року до 43 років – 7 років;

від 44 років до 48 років – 8 років;

від 49 років до 53 років – 9 років;

від 54 років до 59 років – 10 років.

Тобто, якщо особі (інваліду ІІ групи) в період із січня 2016 до 12 травня 2016 року було відмовлено в призначенні пенсії по інвалідності у зв'язку з тим, що бракувало необхідного страхового стажу, то він зможе звернутися в органи Пенсійного фонду із заявою та документами, необхідними для призначення пенсії по інвалідності.

Слід знати, що пенсія по інвалідності призначається незалежно від тривалості в інваліда (будь-якої групи) страхового стажу, якщо:

- інвалідність настала внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція гідності), в особи яка звернулась за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року;

- інвалідність настала в період проходження строкової військової служби.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема