Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

08.09.2016 Недоотримана пенсія


Мій батько щомісяця 15 числа отримував пенсію через банк. 18 липня поточного року він помер. Водночас пенсію за липень не встиг отримати. Я звернувся в районне управління Пенсійного фонду з приводу виплати недоодержаної моїм батьком пенсії за липень. Проте мені відмовили. Чи правомірно це?

 

Питання виплати недоотриманої пенсії та інші питання пенсійного забезпечення регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).

Відповідно до частини першої ст. 52 Закону сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сімї, які проживали разом із ним на день смерті. Зокрема це стосується непрацездатних членів сімї, зазначених у частині другій ст. 36 Закону, які перебували на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали. Звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера потрібно протягом шести місяців із дня відкриття спадщини.

У разі відсутності непрацездатних членів сім’ї або якщо вони не звернуться за виплатою вказаної суми протягом шести місяців, пенсія, що належала пенсіонерові, залишається недоотриманою і входить до складу спадщини.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема