Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

08.09.2016 Порядок нарахування пенсії за віком


В Україні розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу і від заробітку (доходу), який вона отримувала протягом трудової діяльності та з якого було сплачено внески в Пенсійний фонд України. Основний нормативний акт, що регламентує сьогодні порядок обчислення страхових пенсій, - Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Для того, щоб розрахувати розмір пенсії за віком, коефіцієнт страхового стажу кожної конкретної особи множимо на її, визначений в установлено порядку, заробіток для обчислення пенсії.

Тобто розмір пенсії за віком визначається за формулою:

П = Зп * Кс, де:

П – розмір пенсії (у гривнях)

Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону, з якої обчислюється пенсія (у гривнях)

Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Коефіцієнт страхового стажу розраховується за формулою:

Кс = (См * Рс) / (100% * 12), де

Кс – коефіцієнт страхового стажу;

См – сума місяців страхового стажу;

Рс – розмір оцінки одного року страхового стажу за період участі в солідарній системі – 1,35%.

Заробітна плата для обчислення пенсії враховується за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами може враховуватись і заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 (незалежно від перерв).

Якщо ж страховий стаж особи після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, крім заробітку за даними системи персоніфікованого обліку для обчислення пенсії обов’язково враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв на підставі довідки підприємства чи архівної установи.

У разі якщо страховий стаж особи становить менший період, ніж передбачено вище, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

Тобто якщо особа, яка звернеться за призначенням пенсії, скажімо, у серпні поточного року, після липня 2000 року весь час працювала, при цьому її заробіток був не менше мінімального, розмір її пенсії визначатимуть за період 16 років, або за 193 місяці. Ймовірно, що не завжди у цей період вона мала високий заробіток, тобто в деяких місяцях коефіцієнти заробітку будуть невисокими.

А ще трапляється, що (після липня 2000 року) особа перебувала на обліку в центрі зайнятості та отримувала відповідну допомогу. Цей час зараховують до страхового стажу, а в заробіток для обчислення пенсії враховують мінімальну заробітну плату. У такі періоди коефіцієнт заробітку, як правило, досить низький.

На цей випадок Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає можливість виключення з підрахунку невигідних місяців заробітної плати, що називається оптимізацією заробітної плати.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема