Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Оптимізація заробітної плати при обчисленні розміру пенсії


 

Зазвичай заробіток для обчислення пенсії визначають за досить великий трудовий період. Із нього Закон дозволяє виключити (за вибором пенсіонера) до 60 календарних місяців страхового стажу. Це може бути час отримання допомоги по безробіттю незалежно від перерв та будь-які періоди страхового стажу підряд за умови, що в сумі вони становитимуть не більше 10% від тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

При обчисленні розміру пенсії вилучається лише заробіток за невигідні місяці. При цьому до страхового стажу вказані періоди враховуються на загальних підставах.

Тож у будь-якому разі оптимізація заробітку сприяє підвищенню коефіцієнта заробітку і, як наслідок, розміру заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії.

Крім того, додатково понад 10% страхового стажу можуть бути виключені періоди, коли особа:

підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню під час проходження строкової військової служби;

відповідно до законів отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

була одним із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснювали догляд за дитиною інвалідом віком до 16 років;

здійснювала догляд за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребував постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, та отримувала допомогу або компенсацію відповідно.

При цьому у всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяці (крім випадку, коли страховий стаж особи становить менший період).
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема