Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

29.07.2016 Щодо призначення пенсії чорнобильцям


Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі-Закон) визначено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про заганообов’язкове державне пенсійне страхування».

Цією статтею передбачено, що учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження у 1987 р. не менш як 14 календарних днів, пенсійний вік знижується на вісім років. При цьому розмір пенсії визначається за нормами Закону України «Про заганообов’язкове державне пенсійне страхування».

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про заганообов’язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2015 р. №22-1 (далі – Порядок).

Згідно з порядком звернутися за призначенням пенсії особа може особисто або через представника, який діє від її імені на підставі посвідченої нотаріально довіреності. Крім того, якщо особа працює, заяву на призначення їй пенсії та потрібні для цього документи може до управління Пенсійного фонду подати уповноважена особа підприємства (установи, організації).

Заява може бути подана в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день, коли управлінням Пенсійного фонду прийнято відповідну заяву.

До заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

-         про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

-         про стаж (трудова книжка, військовий квиток, диплом про навчання тощо);

-         довідка про заробіток за будь-які 60 місяців стажу роботи до липня 2000 р. (якщо особа бажає або якщо вона не має 60 місяців страхового стажу після липня 2000 р.).

-         Крім того, особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), вона повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання/реєстрації та вік.

 

Для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС до територіального органу Пенсійного фонду, крім заяви та наведених документів, подаються:

-         посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (перереєстроване);

-         довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 р. № 122, або довідка з військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (для військовослужбовців та осіб, призваних на військові збори), або довідка архівної установи (зокрема архіву Міністерства оборони), або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкт, де особа виконувала роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

-         Органи Пенсійного фонду України мають право перевіряти обґрунтованість видачі поданих для призначення пенсії документів. Так дані, які містяться в названих довідках, обов’язково мають бути підтверджені первинними документами (документами, створеними в той час, коли особа виконувала роботи з ліквідації наслідків аварії). Адже ст. 55 Закону надається право дострокового виходу на пенсію саме за роботу з ліквідації наслідків аварії та залежно від кількості днів такої роботи.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема