Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

12.07.2016 Пенсійне державне страхування осіб, які доглядають за людьми похилого віку


12 травня 2016 року набув чинності Закон № 1109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які підлягають зальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню».

 

У законодавчому акті визначено категорії осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, і платників єдиного внеску.

 

Метою змін є редакційне уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які здійснюють догляд за людьми похилого віку і мають право на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

 

Поняття «престарілий» замінено на «особу похилого віку» в значенні, установленому Законом «Про основні принципи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Відповідно до цього Закону, громадянами похилого віку вважають осіб, що досягли пенсійного віку, визначеного в статті 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також тих, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більше як півтора року.

 

Законом визначено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають працездатні особи, що не працюють і здійснюють догляд за інвалідом I групи чи особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80 років, якщо такі працездатні особи, що не працюють, одержують допомогу чи компенсацію відповідно до законодавства. Аналогічні зміни внесено щодо сплати такими особами єдиного внеску.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема