Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

06.07.2016 Документи для оформлення пенсії за шість місяців наперед у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон


Пунктом 2.25 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що до заяви про виплату пенсії у зв’язку з виїздом за кордон подається паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

З 04.04.2016 набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг“, відповідно до якого повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові (у випадку, коли відповідно до Закону виконавчий орган сільської ради не утворено) – органу реєстрації).

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 затверджено Правила реєстрації місця проживання (далі – Правила) та Порядок передачі органами реєстрації інформації  до Єдиного державного демографічного реєстру.

Пунктом 9 Правил визначено, що відомості, зокрема, про зняття особи з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Відомості про зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України:

- у вигляді книжечки (зразка 1993 року) — шляхом проставлення в ньому штампа зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 2 до Правил;

- у формі картки (зразка 2015 року) — шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт, у разі наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр).

У разі не підключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про зняття з реєстрації місця проживання згідно податку 16 Правил (далі – Довідка), а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом Державної міграційної служби на підставі такої довідки.

Водночас, Довідка може видаватись і в інших випадках за вимогою осіб.

Пунктом 27 Правил визначено порядок прийняття органом реєстрації або центром надання адміністративних послуг рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи.

У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон, для оформлення пенсії  за шість місяців наперед за документ, що посвідчує зняття особи з реєстрації місця проживання в Україні приймається відповідна Довідка, видана органом реєстрації або центром надання адміністративних послуг.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема