Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

04.07.2016 Оформлення довідок про заробітну плату для призначення ( перерахунку ) пенсії


Згідно п.38 Порядку подання та оформлення документів для призначення ( перерахунку ) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

- перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документи про стаж;

- здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів;

- перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності.

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.

Метою проведення зустрічних перевірок є попередження можливого нецільового використання коштів Пенсійного фонду України на виплату пенсій внаслідок подання недостовірних документів або документів, що містять недостовірну інформацію про стаж роботи та заробітну плату, шляхом своєчасного виявлення та виправлення чи усунення порушень в документах, що подаються для призначення ( перерахунку ) пенсій.

При оформленні довідок про заробітну плату для призначення ( перерахунку ) пенсії виникає багато питань, зокрема:

-   які суми заробітної плати необхідно зазначити у довідці?

- чи потрібно включати суми щомісячних премій, матеріальну допомогу та оздоровчі?

При оформленні довідок, з метою уникнення помилок, необхідно звернути увагу на такі моменти:

довідка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших  документів про нараховану та виплачену заробітну плату підприємством , установою чи організацією,  де працювала особа, яка звернулася за пенсією.

якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то необхідні довідки видаються правонаступниками цих підприємств, установ чи організацій або державними архівними установами.

При визначенні видів виплат, якщо включаються до довідок,необхідно керуватися  наступними законодавчими актами:

статтею 66 ЗУ від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ « Про пенсійне забезпечення», якою визначено, що у заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які, за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці ( компенсації за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України. Також включається за відповідні періоди допомога по тимчасовій непрацездатності чи середній заробіток, що зберігається за працівником.

Обов’язково слід пам’ятати про виплати одноразового характеру, які не враховуються  для призначення (перерахунку) пенсії і тому не зазначаються у довідках. З жовтня 1992 року такі виплати визначені Переліком  видів оплати праці, та інших виплат, на які не нараховуються страхові внески та які не враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсій, затвердженим постановою  Кабінету Міністрів України від 12 жовтня  1992 року № 583; з травня 1998 року Переліком видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування  та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 1998 року № 697.

Одночасно звертаємо увагу, що суми коштів, нараховані за щорічні та додаткові відпустки, а також за дні тимчасової непрацездатності, включаються до фонду оплати праці місяця, за який вони нараховані.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема