Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

23.06.2016 обровільне пенсійне страхування


Відповідно до Закону України №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2004 року запроваджено нову форму обчислення пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій  від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено страхові внески. Право на одержання пенсій  мають застраховані особи – працівники, що виконують роботи за трудовим або цивільно-правовим договором, підприємці, адвокати, нотаріуси тощо. Ті ж, хто працює за кордоном, навчається у вузі, а також іноземці чи особи без громадянства, що проживають або працюють на території України, мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Про це ми вже писали, але питання надходять, ця тема хвилює, у першу чергу, молодь, іноземців інших осіб. Починаючи з 1 січня 2004 року замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначають страховий стаж людини — це сума єдиного внеску, яку визначають як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, установленого в законодавстві на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), та котра підлягає сплаті щомісяця. Приклад обчислення мінімального страхового внеску в травні 2016 року: 1450 грн.(розмір мінімальної заробітної плати з 01.05.2016р.) * 22% ( розмір єдиного внеску) = 319,00 грн. (розмір мінімального страхового внеску з 01.05.2016р.). Страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць за який не сплачено внески в Пенсійний фонд, не включають у стаж.

Поняття про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – умови й порядок добровільної участі регулюються ст.12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України  №2464 « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Під добровільною участю розуміється сплата внесків до Пенсійного фонду України протягом певного періоду, який особа бажає зарахувати до свого стажу для призначення пенсії. Договором може бути передбачена одноразова сплата особою страхових внесків за попередні періоди. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.  Всі умови обговорюються в договорі, що укладається між органом  фіскальної служби і  фізичною особою за місцем проживання. У разі бажання особи сплатити внесок за попередні періоди, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), і отримання від неї відповідної заяви, фіскальні органи укладають з особою окремий договір про одноразову сплату.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема