Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.05.2016 Особливі заслуги


Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких призначаються такі пенсії, а також коло осіб, які мають право на їх призначення, визначено Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення. Днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається день прийняття заяви про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами.

Заяву про порушення клопотання щодо призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та необхідні документи подають в органи Пенсійного фонду України за місцем проживання особи.

Розмір пенсії за особливі заслуги встановлюють у відсотковому відношенні (20-40%) від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від заслуг особи. Оскільки розмір пенсії за особливі заслуги залежить від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, кожне наступне збільшення такого розміру прожиткового мінімуму є підставою для проведення перерахунку пенсії за особливі заслуги.

Конкретний розмір надбавки залежить від заслуг особи, що звернулася з приводу призначення пенсії, і встановлюється на підставі схеми визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, яку отримує особа: пенсії за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника або за вислугу років.

У разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги, право на встановлення надбавки до пенсії мають непрацездатні члени сімї померлого, зазначені в статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Надбавка їм визначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сімї – 70%, двох і більше – 90% від надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Непрацездатні члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) при виконанні службових обов’язків під час проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації чи Державній кримінально-виконавчій службі внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманого під час виконання цих обов’язків, і яких було посмертно нагороджено державними нагородами України або СРСР, мають право встановлення до пенсії надбавки на одного непрацездатного члена сім’ї – 70%, двох і більше – 90% від 35% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, розмір пенсії за особливі заслуги може бути переглянуто в разі повторного нагородження особи після призначення такого виду пенсії або в разі виявлення нових даних про заслуги особи.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується протягом усього періоду, на який особі призначено пенсію відповідного виду.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема