Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

27.04.2016 Майбутнє залежить від сьогодення


      Останніми роками пенсійні питання є чи не найактуальнішою темою серед населення України.

       На жаль, сьогодні багато хто з громадян не зовсім усвідомлюють, а дехто й не хоче усвідомлювати зміст пенсійної реформи, яка відбувається в Україні. Пенсія – це не допомога і не подарунок від держави, а індивідуальний клопіткий  результат багаторічної праці кожного.

       Зазвичай, молодь не думає про заощадження на старість. У молодих людей є більш нагальні потреби – їм необхідні гроші на житло, на виховання дітей, на освіту тощо, але навіть незначні, однак регулярні страхові внески на пенсійне страхування у молодому віці дають особі в майбутньому суттєві пенсійні заощадження.

        До того ж, держава дає змогу громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка дає змогу громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою.

     Так, згідно з ухваленим 9 липня 2003 р. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2004 р. запроваджена нова формула розрахунку пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались страхові внески.

     Починаючи з 1 січня 2004 р., замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначається страховий стаж людини – період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць (чи місяці), за який внески до Пенсійного фонду не сплачені, не включається до страхового стажу. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

       Слід також зазначити те, що деякі люди не замислюються над своєю майбутньою пенсією, працюють без оформлення своїх трудових відносин із роботодавцем та отримують заробітну плату в «конверті», або отримують у «конверті» частину свого заробітку, з якого внески до Пенсійного фонду України роботодавцем не сплачуються. У таких осіб у персональних облікових картках персоніфікованого обліку даних щодо цих заробітків також не буде. У майбутньому цей період не буде врахований до їх страхового стажу та, відповідно, під час призначення пенсії вплине на її розмір, через що пенсійна виплата буде меншою, ніж могла б бути.

       Навіть, якщо людині ще далеко до пенсійного віку, вона повинна замислитися про те, який розмір пенсії в неї буде в майбутньому. Потрібно вже зараз подбати про набуття страхового стажу.

    Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – це новизна, запроваджена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел.

     Право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування осіб, є одним із принципів загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

        Так, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до ст. 11 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

      Так, особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, повинні звернутися до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання та подати такі документи:
заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за встановленою формою;

завірені копії таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; трудової книжки; документа, що посвідчує особу.

Територіальний орган Пенсійного фонду, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

     З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в термін не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі – договір про добровільну участь) відповідно до типового договору, що затверджується правлінням Пенсійного фонду.

Крім того, договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди. До того ж сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску (сьогодні – 33,2 % мінімального розміру заробітної платні в Україні. Мінімальний страховий внесок вираховують залежно від розміру тарифу, який діяв у період, за який здійснюють розрахунок сум страхових внесків).

      Прикладом добровільного пенсійного страхування може бути обставина, коли громадянин України працює закордоном  і отримує грошову винагороду згідно з угодою, укладеною з зарубіжними роботодавцями. У цьому випадку українське законодавство визначає для такого громадянина можливість добровільного пенсійного страхування на території нашої країни шляхом укладення договору про добровільну участь. 

      Бучацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України постійно надає вичерпну інформацію усім бажаючим про укладення угод про добровільну участь і закликає громадян уже сьогодні дбати про своє майбутнє.

 

Михайло Бобин                                                                          Начальник Бучацького об’єднаного

                                                                                                       управління пенсійного фонду України
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема