Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

21.04.2016 Якщо не вистачає стажу


Сьогодні багато хто з громадян України не зовсім усвідомлює основні принципи страхової пенсійної системи: пенсія – це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного. Зазвичай молодь не думає про старість, однак регулярні страхові внески на пенсійне страхування в молодому віці гарантують особі в майбутньому право на отримання пенсійних виплат із системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Водночас держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що дає змогу громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2004 року запроваджено нову формулу обчислення пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено страхові внески. Починаючи з 1 січня 2004 року замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначають страховий стаж людини – період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця було сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюють у місяцях, і той місяць (або місяці), за який не сплачено внески в Пенсійний фонд, не включають у страховий стаж. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески й не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні. За всіх громадян, які працюють, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачують роботодавці. Для категорій осіб за яких єдиний внесок не сплачують передбачено право добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Право добровільної участі мають лише із січня 2004 року, коли набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який визначає принципи, засади та механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку та виплати пенсій, надання соціальних послуг із коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел.

Єдиною можливістю реалізації права добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є укладення договору. Для цього особи повинні звернутися у фіскальні органи за місцем проживання і подати відповідні документи. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі, але не менш як протягом одного року. Договір складають на будь-який строк, але не менш як на рік. У договорі визначають розмір і порядок сплати єдиного внеску, умови скасування договору, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору. У разі бажання особи сплатити ЄВ за попередні періоди, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), і отримання від неї відповідної заяви, фіскальні органи укладають з особою окремий договір про одноразову сплату. До того ж сума сплаченого єдиного внеску кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, визначених на дату укладення договору.

Період, за який сплачено єдиний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, зараховують у страховий стаж.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема