Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

24.02.2016 Соціальна небезпека нелегальної зайнятості


За даними статистики, а також інформації, отриманої на підставі щомісячної звітності платників, управлінням Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі на постійній основі здійснюється аналіз балансу трудових ресурсів для визначення кількості незайнятого населення району працездатного віку, як додаткового резерву для наповнення бюджету Пенсійного фонду.

   Так, станом на 01.01.2016 майже 34% населення району у віці від 18 до 60 років не задіяні у жодній сфері економічної діяльності та не перебувають на обліку в районному центрі зайнятості .

    Ні для кого не секрет, що значна частина зазначеної категорії осіб працює нелегально, як за кордоном, так і на території України.

      У Тернопільській області, як у регіоні з несприятливою ситуацією на ринку праці (з причин відсутності великих обсягів промислового виробництва)   вже понад двадцять років спостерігається тенденція до переміщення значної кількості робочої сили у формі нелегальної трудової міграції за кордон.

      Нелегальна праця без належного оформлення, незалежно від місця її здійснення має негативні наслідки для майбутнього соціального та пенсійного забезпечення працюючих, адже період такої роботи не зараховується до стажу, який разом із заробітною платою необхідний при розрахунку соціальних та пенсійних виплат.

   Для офіційно неоформлених працівників нашого краю, іншої альтернативи, ніж вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування та декларування заробітної плати, не нижче за мінімальну, та відповідно, сплати єдиного внеску з неї, – немає. Для заробітчан – гідне пенсійне забезпечення можливе за рахунок добровільної участі в системі загальнообов'язкового соціального страхування.

     Крім того, члени особистих селянських господарств, які за рахунок, знову ж таки, добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають змогу набути статусу застрахованих осіб.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема