Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

02.02.2016 Пенсія за вислугу років: що змінилося в новому році?


24 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911-VIII.
Змінами, внесеними в Закон України «Про пенсійне забезпечення» визначено пенсійний вік педагогам, медикам, працівникам соціального забезпечення, працівникам льотного та льотно-випробного складу та артистам, тобто тим працівникам, яким пенсію за вислугу років призначали незалежно від віку, лише за умови наявності належної кількості спеціального стажу (із квітня 2015 року кількість спец стажу, потрібного для призначення пенсії за вислугу років, поступово збільшується (на 6 місяців щороку)).
До зазначених змін у законодавстві і чоловіки, і жінки виходили на пенсію незалежно від віку. Умовою для цього була наявність необхідного спеціального стажу роботи, також таку пенсію призначали за умови звільнення з посади, що давала право на пенсію за вислугу років. Відтепер для них також встановлено пенсійний вік. Спеціальний стаж залишено без змін. Починаючи із січня 2016 року на пенсію виходитимуть після досягнення встановленого пенсійного віку. При цьому і чоловікам, і жінкам встановлено єдиний вік виходу на пенсію – 55 років. Однак пенсійний вік збільшуватиметься поступово – від 50 до 55 років.
Водночас збережено право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 1 січня 2016 року вже мали вислугу років на відповідних посадах не менше як:
- на 1 квітня 2015 року – 25 років;
- на 31 грудня 2015 року – 25 років 6 місяців.
Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. У разі якщо із записів у трудовій книжці неможливо зробити такий висновок, до районного (міського) управління Пенсійного фонду додатково надається уточню вальна довідка закладу (установи). Також під час вирішення цього питання може бути проаналізовано інші документи (Положення про заклад, структуру, штатні розписи тощо).
Зарахування в спеціальний стаж часу навчання в навчальних закладах у чинному пенсійному законодавстві України не передбачено.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема