Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

23.11.2015 ЧИ ПЕРЕРАХОВУЄТЬСЯ РОБОТОДАВЦЕМ ПОНИЖУЮЧИЙ КОЕФІЦІЄНТ У ЗВ’ЯЗКУ З ВИПРАВЛЕННЯМ ПОМИЛОК (ДОНАРАХУВАННЯ ЄВ), ДОПУЩЕНИХ У ПОПЕРЕДНІХ ЗВІТНИХ ПЕРІОДАХ У Т. Ч. ПРОТЯГОМ 2014 РОКУ?


Шановні роботодавці, Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі звертає Вашу увагу на таке. Порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) визначено Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (далі – Інструкція № 449).

 

Нормами п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 передбачено, що до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір ЄВ, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з коефіцієнтом при дотриманні певних умов, зазначених у цьому пункті.

 

Згідно з п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 у разі застосування коефіцієнта платник ЄВ зазначає про це в звіті.

 

Обчислення єдиного внеску здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону № 2464) .

 

Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються до заробітної плати того місяця, у якому були здійснені нарахування (п.п. 3 п. 3 розд. ІV Інструкції № 449).

 

При цьому, роботодавцю (страхувальнику), який донараховує ЄВ у зв’язку з виправленням помилок, допущених у попередніх звітних періодах (у т. ч. за 2014 рік) необхідно здійснити перерахунок понижуючого коефіцієнту.

 

Так, відповідно до п. 9 розд. ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі – Порядок № 435), в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 страхувальником формуються відомості у розрізі кожної застрахованої особи про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

 

Формою таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435, яка формується із даних таблиці 6 цього додатка, передбачено рядок 6 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2 + р. 6.3)» та рядок 7 «Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 7.1 + р. 7.2 + р. 7.3)», за умови що у попередньому періоді (періодах) понижуючий коефіцієнт застосовувався.

 

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення звіту є страхувальник (п. 15 розд. ІІ Порядку № 435).

 

Отже, якщо роботодавцем виконуються одночасно усі умови передбачені п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464, у тому числі у разі нарахування заробітної плати за попередні періоди, то такий роботодавець може скористатися правом щодо застосування коефіцієнта до розміру ЄВ.

 

Щодо проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованого ЄВ за попередній період, якщо умови п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 виконані, але коефіцієнт не був застосований, перерахунок ЄВ за минулий період з метою застосування коефіцієнта законодавством не передбачено.




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема