Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

23.11.2015 До уваги найманих працівників із зарплатнею «в конверті»!


У сучасних кризових умовах негативним явищем у трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником є тіньова зайнятість. Як свідчить практика, багато роботодавців, зазвичай малого та середнього бізнесу, не поспішають з укладанням трудових угод з найманими працівниками, таким чином, виплачують заробітну платню в «конверті», не декларуючи її та, відповідно, не сплачуючи податки та внески.

Прикро констатувати, що окремі наймані працівники навіть згідні з такими умовами оплати праці, адже зарплата в такому випадку не на багато, та все ж більша. Тобто, роботодавець порушує законодавство із мовчазної згоди працівника.

Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конверті” позбавляє їх в майбутньому гідного пенсійного забезпечення. Адже тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не меншому, ніж мінімальний, та сплата страхових внесків (з 01.01.2011- єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”) – гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, який необхідний при обчисленні пенсії.

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

А у випадку виплати заробітної плати працівнику «в конверті» без сплати внесків, відповідний період роботи «випадає» зі страхового стажу та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Тому кожен найманий працівник повинен чітко усвідомити, що альтернативи легальній заробітній платі, на рівні або більше мінімальної зарплатні, немає.

Тож, шановні громадяни! Час швидко спливає і ви вже сьогодні подбайте про своє майбутнє, вимагайте від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин, виплати легальної заробітної плати достойного рівня, забезпечивши собі гідну старість!

 

 

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема