Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

09.11.2015 Кому та чому не збільшили пенсію?


 

У зв’язку з численними зверненнями пенсіонерів району із питанням: чому після вересневого підвищення прожиткового мінімуму не всі пенсіонери отримали надбавку до своєї пенсії, спеціалісти Пенсійного фонду надали свої  роз’яснення.

Кому підвищили пенсії?

З вересня збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Його встановлено на рівні 1074 грн.

Насамперед із 1 вересня зросли розміри пенсій, котрі визначали на рівні мінімальної пенсії за віком для осіб, які мали повний страховий стаж, необхідний для призначення такої пенсії. Тривалість певного страхового стажу залежить від часу призначення пенсії. Наприклад, жінкам, що вийшли на пенсію до 1 жовтня 2011 року, для повної пенсії треба було мати 20 років страхового стажу, а чоловікам — 25. Для тих жінок, які вийшли на пенсію після цієї дати, мінімальний стаж має бути 30 років, а для чоловіків 35.

Підвищенню не підлягали розміри тих пенсій, які було призначено за спеціальними законами (прокурорам, державним службовцям та ін ). Не збільшилися розміри пенсій осіб, які не мають страхового стажу для повної пенсії (їм пенсію обчислюють пропорційно набутому стажу), могли не збільшитися й розміри пенсій, які індексували відповідно до Закону «Про індексацію грошових доходів населення».

Якщо не вистачає  стажу?

Якщо пенсію призначали за відсутності повного страхового стажу, який дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, то після вересневого підвищення вона може залишитися на рівні мінімальної (949 грн). Це пов'язано з тим, що уряд ухвалив рішення, яке передбачає фіксацію певних видів виплат в абсолютній величині, у цьому разі мінімальної пенсійної виплати особам, які не мають повного страхового стажу. Раніше, хоч як це дивно, мінімальну пенсійну виплату «дотягували» як мінімальну пенсію за віком та визначали на одному рівні. Це призвело до того, що в пенсіонерів, які мали 15 років страхового стажу, і в пенсіонерів, що мали 30 років стажу, пенсія була однакова. Тепер цю практику змінено.

Пенсії для інвалідів III групи

Окремо варто зупинитися на мінімальній пенсійній виплаті для інвалідів III групи. Постановою уряду з 2014 року її зафіксовано на рівні 949 грн. Це стала величина, і зміна прожиткового мінімуму не є підставою для зміни її розміру. Пояснимо. Якщо інвалід, який працює, має III групу інвалідності, то її розмір становить 50% від пенсії за віком. Для того щоб отримувати пенсію на рівні 1074 грн, потрібно, щоб трудова пенсія за віком була вдвічі вища за цей показник. А це майже 2200 грн.

На сьогодні розроблено проект постанови Кабінету Міністрів, у якому йдеться про підвищення мінімального розміру пенсійної виплати до рівня прожиткового мінімуму інвалідам III групи. Сподіваємось, цю постанову буде ухвалено.

 

Інфляція і пенсії

Пенсії, як і заробітні плати,підлягають індексації. Щомісяця їх індексували з урахуванням рівня інфляції. Востаннє прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, змінювався в грудні 2013 року. Саме цей місяць став базовим для більшості пенсій під час здійснення індексації. Завдяки індексації її розмір поволі зростав. На 1 вересня 2015 року сума виплаченої індексації могла досягати 179 грн. Її було виплачено у вересні разом із пенсією.

 

Після зміни прожиткового мінімуму розмір пенсій перераховано. Прожитковий мінімум збільшився на 13%, що в грошовому вимірі становить 125 грн. Тому якщо пенсія й збільшилася на 125 грн, це не покрило виплачену індексацію 179 грн.

Щоб забезпечити виплату пенсії на загальному рівні, частину індексації було зафіксовано в складі пенсійної виплати. Словом, відбувся перерозподіл складових пенсійної виплати, а розмір виплати зберігся. Це стандартна ситуація. Її передбачено в постанові Кабінету Міністрів про порядок здійснення індексації грошових доходів населення.

 

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій

Управління ПФУ в Бучацькому районі

Оксана Піньонжик

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема