Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

01.10.2015 Легальна зарплата – складова майбутньої пенсії


Нелегальний обіг робочої сили веде до порушення конституційних прав людини, втрати працівником, зайнятим у «тіньовому» секторі економіки, своїх соціальних гарантій, страхового стажу та в майбутньому – пенсії..

Слід зауважити, що для виходу на пенсію необхідно мати, як мінімум, 15 років страхового стажу.

Оскільки розмір пенсії є похідною від розміру легально нарахованої заробітної плати та тривалості страхового стажу, розглянемо найпоширеніші способи тінізації заробітків.

При відсутності офіційного оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівником, а відповідно і декларування заробітку – період роботи працівника взагалі не зараховується до стажу, необхідного при обчисленні пенсії.

Для працівників, офіційно працевлаштованих, однак, яким нараховано заробітну плату нижче встановленого мінімального рівня, період роботи до стажу зараховується пропорційно нарахованого заробітку, якщо ж на рівні мінімальної заробітної плати, а решта – в «конверті», про належний розмір соціальних та пенсійних виплат  – годі й думати.

Отже, тільки при наявності офіційного працевлаштування, легальної заробітної плати високого розміру та, відповідно, сплачених внесків в повному обсязі, можна отримати гідне забезпечення на схилі літ. Про це варто пам’ятати.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема