Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

09.09.2015 Щодо індексації пенсії працюючим пенсіонерам


Відповідно до пункту 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17.07.2003 року №1078 (зі змінами), індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Пункт 9 зазначеного вище Порядку передбачає, що працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується сума оплати праці. Індексація пенсії провадиться після індексації суми оплати праці на підставі довідки підприємства, установи, організації, де працює пенсіонер, в якій зазначається розмір оплати праці працюючого пенсіонера, проіндексована її сума і сума індексації.

У всіх випадках загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У пункті 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду від 25.11.2005 р. №22-1та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 27.12.2005 р. за №1566/11846 зазначено, що у разі працевлаштування (навчання) особи, якій призначено пенсію, такою особою протягом 10 днів надається органу, що призначає пенсію, довідка про прийняття на роботу (навчання). Надалі для проведення індексації подається довідка про розмір заробітної плати (стипендії) з урахуванням індексації.

У разі одержання пенсіонером доходів від підприємницької діяльності та доходів разового характеру, індексація пенсії буде проводиться першочергово, без урахування оплати праці (тобто як непрацюючому пенсіонеру).

При індексації пенсій не враховується:

- оплата праці за договорами цивільно-правового характеру;

- оплата праці за участь в оплачуваних громадських роботах;

- оплата праці за період, що не перевищує місяця;

- оплата праці за період виконання робіт, пов’язаних з організацією та проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського референдуму.

Пенсії у зв'язку з втратою годувальника на дітей індексуються окремо, незалежно від розміру стипендії та інших доходів (крім оплати праці) (ці зміни внесено до пункту 4 Порядку індексації та набрали чинності 24.03.2008). Якщо дитина, що одержує пенсію у зв'язку з втратою годувальника, працює, то у першу чергу індексуватиметься заробітна плата.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема