Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

09.09.2015 Право на пенсію без страхового стажу


Мінімальний страховий стаж у 15 років дає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію після досягнення визначеного в законодавстві віку. Що робити тим, хто навіть такого стажу не має, іноземцям та особам без громадянства, які проживають в Україні? Вони не отримають навіть мінімальної допомоги від держави?

Відповідно до статті 26 закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше як 15 років.

Якщо в особи не вистачає необхідного стажу, то вона може укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Таким чином, період, за який сплачено внески, буде зараховано в страховий стаж особи. Умови такої участі, розмір внесків та періодичність їх сплати визначають у відповідному договорі.

Коло учасників, які можуть брати добровільну участь, визначено в статті 12 Закону, саме: особи, які досягли 16 — річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 Закону, також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлене в міжнародних договорах, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України.

Якщо особа не набула 15 років страхового стажу, то органи соціального захисту населення можуть призначити їй державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам ” та відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема