Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№266 від 01.07.2015 року Про стан виховної роботи в навчальних та позашкільних закладах освіти району у 2014-2015 навчальному році


 

УКРАЇНА

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від “ ____”  ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ __________2015 року                     м.Бучач                            №266

 

Про стан виховної роботи в навчальних 

та позашкільних закладах освіти району

у 2014-2015 навчальному році

 

 Виховна робота у навчальних закладах району  спрямована на реалізацію та виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про молодіжні громадські організації», Національної доктрини розвитку освіти,  програм «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»,  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року №1243, програми «Орієнтири національного виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини».

У районі збережено мережу позашкільних навчальних закладів: Бучацький районний центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я», Золотопотіцький центр позашкільної роботи з учнівською молоддю, Бучацька дитячо-юнацька спортивна школа. Позашкільною освітою охоплено 1633 школярі, що становить 22 % від загального числа учнів в районі. При загальноосвітніх навчальних закладах функціонує 356 гуртків, якими охоплено 4502 вихованці, що становить 60,7 % від загальної кількості учнів району.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах створено дієві виховні системи, змістом виховання яких є загальнокультурні і національні цінності. У 2014-2015 навчальному році особлива увага зверталася на національно-патріотичне виховання школярів. З цією метою створено патріотичні клуби. У загальноосвітніх навчальних закладах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування, щопонеділка проводяться шкільні лінійки з урочистим підняттям прапора, щомісяця проводяться уроки Української Звитяги. У школах створені стенди та куточки, присвячені героям Небесної сотні, учасникам АТО. У Зубрецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Бучацькому колегіумі імені святого Йосафата встановлено меморіальну дошку загиблим героям Небесної сотні Ігорю Костенку та Василю Мойсею. У Костільницькій ЗОШ планується відкриття музею пам’яті загиблого воїна АТО Руслана Степули. У районі з 2006 року зареєстрована  громадська організація «Школа безпеки», діють дитячі об’єднання і товариства: «Молода Просвіта», «Пласт», «Сокіл», «Козачата».

         Вихованню патріотизму сприяє туристсько-краєзнавча та пошукова робота. В школах створені експедиційні загони, які беруть участь у краєзнавчих експедиціях та конкурсах, зокрема у Всеукраїнській експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна» за різними напрямками: краєзнавчо-народознавчій експедиції учнівської молоді «Любіть Україну вишневу свою»,  Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України», акціях «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», «Збережемо пам'ять про подвиг», «Запали свічку», конкурсі «Об’єднаймося, брати мої».

Разом з тим залишаються проблеми, що стримують розвиток позашкільної освіти району.  Це брак коштів, потреба в оновленні туристичного та спортивного спорядження, сценічних костюмів, плинність педагогічних кадрів, недостатня площа навчальних кабінетів для охоплення виховними заходами більшої кількість дітей. Потребує оновлення також програмно-методичне забезпечення позашкільних закладів.

          Виходячи з вищенаведеного :

1. Інформацію про стан виховної роботи в навчальних та позашкільних закладах освіти району у 2014-2015 навчальному році взяти до відома.

2. Відділу освіти райдержадміністрації (РУДНИК О.П.),  керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

1) при плануванні виховної роботи в загальноосвітніх закладах району керуватися основними положеннями програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді;

2) продовжувати роботу з впровадження та функціонування патріотичних клубів;

3) розглянути на засіданнях педагогічних рад загальноосвітніх навчальних закладів у 2015/2016 навчальному році питання про стан реалізації  завдань Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді та Національної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

4) забезпечити заходи по збереженні мережі гуртків у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району;

5) сприяти оновленню та модернізації матеріально-технічного забезпечення гуртків, залучати позабюджетні кошти та спонсорські надходження;

6) сприяти залученню дітей і учнівської молоді до систематичних занять спортивним туризмом та туристсько-краєзнавчою діяльністю;

7) інформувати районну державну адміністрацію про проведену роботу до 30 жовтня 2015 року.

3. Відділу освіти (РУДНИК О.П.), фінансовому управлінню райдержадміністрації (КОВБАСА М.В.) вивчити питання щодо збільшення видатків на освіту для покращення матеріально-технічної бази позашкільних закладів освіти.

4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

 

Голова районної державної

адміністрації                                                                       В.Й.ФРЕЯК
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема