Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

27.08.2015 Визнання підприємства банкрутом не дає права для припинення виплати пільгових пенсій


Проблема стосується того, чи є визнання підприємства банкрутом у порядку Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII підставою для припинення виплати особам пенсій, призначених за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за рахунок коштів цього підприємства.

Юридичне управління головного управління Пенсійного фонду України інформує, що відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Право соціального захисту, у тому числі пенсійне забезпечення, гарантовано кожному громадянину (ст. 46 Конституції України).

Згідно із статтею 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV) виплата пенсії припиняється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду України або за рішенням суду у випадках:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Ненадходження коштів на виплату та доставку пільгової пенсії від підприємств не входить до вказаного вище переліку випадків, відповідно до яких припиняється виплата пенсії, а тому не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії, оскільки право соціального захисту, у тому числі пенсійне забезпечення, гарантовано кожному громадянину КонституцієюУкраїни.

Отже, визнання підприємства банкрутом у порядку Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.1992 № 2343-XII та несплата ним внесків до Пенсійного фонду не є підставою для припинення виплати особам пенсій, призначених на пільгових умовах.

Однак, слід пам’ятати, що відповідно до розділу  XV “Прикінцевих положень” Закону № 1058- IV та п.1 ст.2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1996 № 400/97-ВР  підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, зобов’язані вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам  які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 N 1788-XII до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058- IV, оскільки пенсії колишнім працівникам цих підприємств виплачуються вчасно згідно чинного законодавства.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема