Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Легалізація заробітної плати - актуальна тема сьогодення


 

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Однак, чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати за невелику зарплату, а часом, зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їх думку, витрат, видають працівникам зарплату в "конвертах". У цьому випадку мова йде про "тіньові" заробітки, з яких не сплачуються податки і внески. У результаті, погодившись на одержання зарплати в "конвертах", більшість людей не задумується, що свідомо обкрадають себе.

Станом на 01.07.2015 у Бучацькому районі 97 платників – юридичних  та фізичних  осіб, які використовують працю найманих працівників, задекларували заробітну плату в розмірі, що нижче мінімального. Внаслідок цього, 824 найманих працівників  втратили  право на зарахування страхового стажу за березень  2015 року у повному обсязі. Щоквартально відомості про кількість суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату працівникам менше мінімальної надаються до органів місцевого самоврядування. З початку року кількість роботодавців, які нараховують менше мінімальної зарплати, зменшилась на 36.

Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків, внесків і зборів є грубим порушенням Законів України, яке підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальності.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

 

Ярмош Марія

 начальник відділу надходження,

прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб

 та контрольно-перевірочної роботи

Управління ПФУ в Бучацькому районі

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема