Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Пенсія за віком чи по інвалідності?


Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особі, яка одночасно має право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначають один із цих видів пенси на її вибір.

Питання щодо доцільності вибору того чи іншого виду пенсії особа вирішує сама.

Показники зарплати

Переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід), а також на підставі інших документів, що є в пенсійній справі на час переведення. Крім того, особа може надати інші документи, зокрема про стаж і заробітну плату, які не було враховано під час призначення пенсії. Однак показник середньої заробітної плати (доходу), який ураховували під час призначення попереднього виду пенсії, не змінюється.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, то в разі переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовують показник середньої заробітної плати (доходу), з урахуванням якого здійснюють призначення пенсії в році звернення.

Урахування стажу

Водночас треба мати на увазі, що під час призначення пенсії по інвалідності було враховано стаж із дня встановлення групи інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.

Наприклад, якщо чоловікові пенсію по інвалідності встановлено при досягненні 45 років, то в страховий стаж йому додатково зараховано 15 років, що враховують під час обчислення коефіцієнта страхового стажу. Якщо особі встановлено II чи III групу інвалідності й після призначення пенсії вона не працює, то за наявності відповідного страхового стажу, визначеного в статті 33 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», на її вибір можливо призначити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.

Варто пам’ятати

У разі переведення на пенсію за віком додатковий стаж, який було враховано під час призначення пенсії по інвалідності, не враховують.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема