Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

З Лондона - на фронт, на Донбас!


З Андрієм Шимчієм із Білявинців познайомились під час відправлення продукції із ТзОВ

«Бучачагрохлібпром» для батальйону «Тернопіль» у Лисичанськ, де він проходить військову службу на посаді старшого інспектора штабу цьогопідрозділу.

Як він нам розповів, коли в Лисичанську правило бал так зване ополчення Мозгового, більшість тамтешніх міліціонерів перейшла на бік терористів або позвільнялася з роботи. І тепер батальйон «Тернопіль», що сформований з добровольців, виконує функціональні обов’язки лисичанської міліції: несуть чергування на блок-постах, забезпечують правопорядок у місті, зачищають прилеглі села від провокаторів і т. д.

- Ситуація в тому регіоні, - каже пан Андрій, - дуже напружена. Терористи залишили після себе багато «тайників», сподіваючись повернутися назад, і знаходимо численні склади зі зброєю. Лисичанськ для них – стратегічна ціль, бо там потужний нафтопереробний завод. Крім того, місто розташоване на висоті і звідти їм легко було б атакувати Сєверодонецьк, який знаходиться неподалік внизу.За Лисичанськом є «Водоканал», де зберігається значна кількість хлору. Захищаємо це підприємство, бо терористи стріляють по ньому і якби влучили у склад з хлором, то була б екологічна катастрофа у радіусі кількох десятків кілометрів. І хоч вода звідти подається також на територію, яку контролюють бойовики, та від них можна очікувати чого завгодно. До речі, ще рік тому Андрій Шимчій перебував у Лондоні, де офіційно проживає його донька Таня. Разом із нею встановив український прапор біля російського посольства, а на ворота причепили плакат з написом «Путін, забери руки від України!». Коли англійські полісмени побачили це, то підійшли і подякували та попросили згоди разом сфотографуватися. Андрій гортає фотографії в телефоні і показує знімок: пам’ятник Володимиру Великому у Лондоні, біля якого українська діаспора встановила знак Героям Небесної Сотні.

Коли розпочалася активна фаза бойових дій на сході України, він повернувся додому і пішов добровольцем навійськову службу.

- Не міг залишатися в Англії і заробляти гроші, коли мої побратими гинуть у боротьбі з ворогом, - каже нам. – Не розумію тих українців, які сьогодні їдуть на заробітки в Росію. Через це вже нажив ворогів серед знайомих, з якими перестав спілкуватися. Як захищати Батьківщину, то вони хворі, проте можуть фізично працювати на будовах Москви, зміцнюючи економіку агресора. Зрештою, в зоні АТО не всі несуть службу на передових позиціях. Там потрібно і рови копати, і ремонтувати техніку, і виконувати інші роботи. Тобто потрібні

люди різних професій. На щастя, в нас вистачає і справжніх патріотів. Скажімо, у батальйоні «Тернопіль» служать також хлопці з Бучача, Переволоки. З його розповіді ми дізналися і про такий повчальний випадок. Коли в одне із сіл поблизу Лисичанська зайшли бойовики Мозгового, один чоловік вийшов до них з російським прапором і вигукував: «Слава России!» Запросив їх до хати, вгостив обідом. Вийшовши з будинку,

терористи побачили на подвір’ї новий автомобіль. Господаря, який так люб’язно їх прийняв, зачинили в гаражі, а машину забрали і поїхали. Тоді він зрозумів, з ким має справу, і почав плакати та гукати: «Де нацгвардія?» А загалом, хоч совіти змішували і переселяли народи, щоб вони втратили свою ідентичність, на Донбасі також є достатньо патріотів. Вони, може, і бояться, бо не знають, чим все закінчиться, але звертаються до наших армійців і пропонують заходити до них додому, якщо треба помитися, поїсти чи поспати. А іншим місцевим жителям відкриваються очі зараз: після того, як вони ховалися по підвалах і голодували, а терористи грабували та вбивали місцеве населення, тепер побачили, що українська держава відбудовує знищену інфраструктуру, люди знову отримують роботу і повертаються до мирного життя.

 

..doc
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема