Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

07.07.2015 Пенсія чи вклад?


Верховний суд України ухвалив постанову, в якій обґрунтовано факт втрати пенсією свого цільового статусу після зарахування на банківський рахунок отримувача.

 

Суд зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України № 1596 затверджено Порядок виплати пенсій і грошової допомоги за згодою пенсіонерів та отримувачів допомоги через їхні поточні рахунки в банківських установах.

 

Згідно з  пунктом 13 цього Порядку, суму пенсії, що належала отримувачу і яку не було зараховано на поточний рахунок у зв'язку з його смертю, виплачують відповідно до статті 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

 

А кошти, переказані отримувачу, із часу їх зарахування на банківський рахунок переходять у його власність. І тільки ця людина мас виняткове право розпоряджатися ними, а банк лише виконує функції з обслуговування банківського рахунку клієнта й не є набувачем цих коштів За висновком Верховного суду України  після зарахування на рахунок отримувача пенсії та соціальні виплати втрачають свій цільовий статус і набувають статус вкладу.

До того ж переказ (видача) вкладу спадкоємцям померлого вкладника можливий тільки в порядку та спосіб, визначений у законодавстві  шляхом отримання спадщини
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема