Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

18.06.2015 Я пенсіонер, не працюю, роз¬мір моєї пенсії перевищує 3654 грн, з неї вираховують пода¬ток і воєнний збір. Поясніть, будь ласка, чи це правильно?


Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до По­даткового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№ 71-VIII від 28.12.2014 p.), у зв’язку з набут­тям чинності змін до Податково­го кодексу податок на доходи фі­зичних осіб справляють із суми пен­сії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до законо­давства) або щомісячного довіч­ного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розмі­ри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встанов­леної на 1 січня звітного податко­вого року, — у частині такого пере­вищення.

Крім того, об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визна­чені в статті 163 Податкового кодек­су України.

Базою оподаткування 2015 року є суми пенсій або щомісячного довіч­ного грошового утримання в части­ні, що перевищує 3654,00 грн на місяць. Таким чином, пенсія в части­ні, що перевищує 3654,00 грн на місяць, підлягає оподаткувалию.

Ставка податку становить 15%, ставка військового збору — 1,5% від об’єкта оподаткування.

 ..doc




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема