Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

21.04.2015 Відбулось чергове засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.


Поряд з проведенням реформ в країні, одним з найактуальніших завдань залишається соціальний захист населення. Для його вирішення, перш за все,  необхідно забезпечити своєчасну гідну заробітну плату та покінчити з такими явищами як заборгованість з її виплати та боргами по  внесках до Пенсійного фонду України, в тому числі з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

З метою забезпечення додаткових заходів з погашення наявних боргів  21 квітня з ініціативи Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі під головуванням в. о. голови районної державної адміністрації Ігоря Погонця відбулось чергове засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення),  пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.

 

На розгляд комісії було винесено питання погашення заборгованості із відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах підприємствами району.

У засіданні прийняли участь представники Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі, управління праці та соціального захисту населення, управління агропромислового розвитку, управління економічного розвитку, відділу ДВС Бучацького РУЮ, прокуратури Бучацького району та 11 підприємств-божників, у яких виникла заборгованість по даних платежах до Пенсійного фонду.

 

Це пов'язано з тим, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок, отже відновилося відшкодування фактичних витрат, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, для сільськогосподарських підприємств, що були платниками фіксованого сільськогосподарського податку.

За I квартал  2015 року управлінням Пенсійного фонду в районі нараховано пільгових пенсій для відшкодування на суму 684,8 тис. грн. щомісяця, що більш ніж в 5 разів більше, ніж місячний розмір нарахування у I кварталі 2014 року.  Це пов'язано з тим, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок, отже відновилося відшкодування фактичних витрат, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, для сільськогосподарських підприємств, що були платниками фіксованого сільськогосподарського податку.

В звя'зку з цим значно зріс борг по пільгових пенсіях і станом на 01.04.2015 та становить 673,7 тис. грн.

Начальник Управління ПФУ в Бучацькому районі Михайло Бобин також доповів, що Управлінням ПФУ подані до суду позовні заяви про стягнення заборгованості з платників-боржників.

Після гострих дискусій та обговорень ситуації, що складається по заборгованості у районі в. о. голови райдержадміністрації Ігор Погонець запропонував підвести підсумки та вжити дієвих заходів для вирішення даної проблеми. За результатами комісії були надані рекомендації  та завдання для виконання службам району та підприємствам-боржникам.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема