Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

31.03.2015 Пенсійні новації, що запрацюють з квітня, стосуються не всіх працюючих пенсіонерів


Пенсійні новації, що запрацюють з квітня, стосуються не всіх працюючих пенсіонерів

 

З 1 квітня 2015 року запроваджується особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII від 02.03.2015 передбачає, зокрема, що при перебуванні на «спеціальних» посадах, тобто на посадах державних службовців та прирівняних до них, прокурорів, суддів та народних депутатів, перед пенсіонером постає вибір, надалі перебувати на посаді чи звільнитись та продовжувати одержувати пенсію. Для інших працюючих пенсіонерів, розміри пенсій яких перевищують 1,5 розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1423,50 грн.), передбачено виплату 85 відсотків призначеного розміру пенсії.

 

Варто зауважити, що нові правила щодо обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, передбачені згаданим законом, мають певні виключення. Для деяких категорій працюючих пенсіонерів припинення або зниження розмірів пенсій не відбудеться.

 

1 виключення. Щодо осіб, які визнані інвалідами І або II груп, інвалідами війни ІІІ групи, учасниками бойових дій, щодо членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

2 виключення. Протягом особливого періоду до пенсій, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах:

 

-  у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Генеральному штабі України, Збройних Силах України (в тому числі військових комісаріатах);

 

-  в центральних апаратах та територіальних органах Міністерства внутрішніх справ України, Державної спеціальної служби транспорту, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Управлінні державної охорони України, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, органах військової прокуратури;

 

- Апараті Ради національної безпеки і оборони України.

 

3 виключення. Щодо осіб, які беруть участь в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою. Підтвердження зазначених фактів здійснюється на підставі довідок, виданих органом, в складі якого особа залучається до виконання вказаних завдань.

 

4 виключення. Щодо осіб, які виконують повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції та одержують пенсії, щомісячне довічне грошове утримання, призначені відповідно до Законів України «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів».

 

5 виключення. Щодо одержувачів пенсій, призначених за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в частині обмеження на час працевлаштування виплати пенсії 85 відсотками). При цьому, норма Закону про припинення виплати пенсій в разі перебування на посадах державних службовців та прирівняних до них, народних депутатів, прокурорів та суддів застосовується і до пенсій, призначених за згаданим законом, якщо вони не підпадають під інші, вище перелічені, виключення. 

 

Отже, зважаючи на згадані зміни у законодавстві, як ніколи важливим стає дотримання пенсіонерами обов’язку повідомляти про зміну обставин, які можуть вплинути на виплату пенсії, зокрема, про час, місце працевлаштування, про звільнення, про наявність обставин, які дають право на застосування вищезгаданих передбачених Законом виключень. Ухилення від виконання даного обов’язку або несвоєчасніть надходження відповідного повідомлення до органів Пенсійного фонду України матиме серйозні наслідки, як то безпідставне одержання пенсійних коштів, які доведеться відшкодовувати, або неотримання пенсії, виплату її в меншому розмірі за можливий тощо.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема