Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

12.03.2015 Про терміни призначення пенсії


Відповідно до статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсію призначають з дня звернення за її призначенням, крім тих випадків, коли пенсію призначають з більш раннього терміну, зокрема: пенсію за віком призначають з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо особа звернулася за її призначенням не пізніше як через три місяці з дня досягнення нею пенсійного віку. Звернутися за призначенням пенсії за віком можна в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку. Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

 

Документи про призначення пенсії розглядає управління Пенсійного фонду й не пізніше як через 10 днів з дня їх надходження ухвалює рішення про призначення або відмову в призначенні пенсії.

 

Днем звернення вважають день прийняття управлінням Пенсійного фонду заяви про призначення пенсії.

 

У разі якщо до заяви додано не всі належні документи, орган, який призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи потрібно подати додатково, про що в заяві роблять відповідний запис. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважають день прийняття заяви про призначення пенсії.

 

Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, на її бажання пенсію призначають на підставі таких документів. У разі надходження додаткових документів у визначений термін розмір пнсії переглядають із дня призначення. Якщо додаткові документи надійшли пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, пенсію перераховують з термінів, передбачених у частині четвертій статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто, з першого числа місяця, в якому були подані додаткові документи, якщо вони були подані до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони були подані після 15 числа.

 

Звертаючись до управління Пенсійного фонду за призначенням пенсії можна подавати як оригінали документів, потрібних для призначення пенсії, так і їх копії, завірені в нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, або органом, який призначає пенсію.

 

Документи про стаж, вік та заробітну плату подають лише в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подають її копію, завірену адміністрацією підприємства, установи організації за місцем останньої роботи або органом, який призначає пенсію.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема