Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

11.10.2014 Чи зараховується період навчання в медичному училищі до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років?


Згідно з пунктом  “е” статті 55 Закону України ”Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я при наявності спеціального стажу роботи від 25 років до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993  затверджено перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад,  робота на яких  дає право на пенсію за вислугу років.

Час навчання у професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах до спеціального стажу роботи не зараховується.

Натомість періоди навчання (за денною формою) у професійно-технічних, вищих навчальних закладах до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу на підставі підтверджуючих документів (атестат, диплом, довідка). А з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за умови сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що передбачено нормами статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

 

 

Чи можна працювати за сумісництвом медичною сестрою та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?

 

Відповідно до  ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Частиною 2 ст. 21 Кодексу Законів про працю України передбачено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дозволяє працівникам, окрім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Отже, якщо особі призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 55 вказаного Закону і в подальшому така особа працевлаштувалася, незалежно як: чи за основним місцем роботи, чи за сумісництвом на посаду, що дає право на пенсію за вислугу років, - така особа не буде мати права на продовження виплати пенсії за вислугу років.

Про всі обставини, які можуть вплинути на зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати, пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду.




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема