Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№243 від 04.09.2014 року Про стан ринку праці та шляхи подолання безробіття в районі


 

                                                                   

УКРАЇНА

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ  ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

від   “ 04”  вересня  2014 р.                   м.Бучач                                      № 243-од

 

 

 

Про стан ринку праці та

шляхи подолання

безробіття в районі  

   

        З метою реалізації державної політики у сфері зайнятості , зниження рівня безробіття , а також реалізація законного права громадян на працю , збереження

діючих і створення високопродуктивних та високооплачуваних робочих місць, районним центром зайнятості та управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться відповідна робота .

            Впродовж 7 місяців 2014 року послугами районного центру зайнятості скористались 2123 особи, з них мали статус безробітних 1661.

За  сприянням центру зайнятості протягом січня - липня 2014 року працевлаштовано 961 особу, з них мали статус безробітного 563 особи, у тому числі , 15 безробітних працевлаштовані шляхом виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово та 14 з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ( у т.ч. 1 молоду особу - на перше робоче місце). Рівень працевлаштування безробітних склав  33,9%.

З початку року залучено до   громадських та тимчасових робіт 191 безробітного та 11 осіб, які не були зареєстровані як безробітні. Після завершення зазначених робіт 47 безробітних працевлаштовано на постійне місце праці.

З початку року за направленням   центру зайнятості   проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію 273 безробітних. Завершили навчання 261 безробітний, із них 230 осіб працевлаштовано.   

 

Станом на 01 серпня 2014 року за  33 платниками району рахується заборгованість до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 396,2 тис. гривень.

            Загальна сума простроченої заборгованості (недоїмки) та пені   становить 250,65 тис. грн.

На сьогоднішній день мінімальна допомога по безробіттю   осіб які вперше шукають роботу  та осіб, які пропрацювали менше 26 календарних тижнів за останній рік становить 544 грн., для   осіб , які пропрацювали 26 календарних тижнів і більше за останній рік -   936 грн. 64 коп. на місяць.

            Станом на 01 серпня  2014 року отримували допомогу по безробіттю 578 чол.

            Середній розмір допомоги по безробіттю за серпень становив 1062 грн.

За січень –липень   поточного року  створено 243 нових робочих місць , що складає 25,1% річного завдання ( 970 ) , в тому числі :

 - для найманих працівників у фізичних осіб – підприємців

    ( шляхом укладання трудових договорів між підприємцями

    та найманими працівниками  )                           - 182 (75 %)  ;

 - для фізичних осіб – підприємців                        - 61 ( 25 %) ;

Найбільше створено робочих місць в галузі  оптова та роздрібна торгівля,ремонт автотранспортних засобів – 166.

З початку року станом на 1.08.2014 року  робочими групами проведено обстеження у 91 –му суб’єкту підприємницької діяльності .В результаті проведеної роботи виявлено , що 63 найманих працівників працювали згідно укладених та зареєстрованих в центрі зайнятості трудових договорів . Окрім того, встановлено, що у 15-ти підприємців 15 найманих осіб працювали нелегально відповідно і не легалізовано   заробітну  плату.  Станом на 01.08.2014 року відновлено виплату заробітної плати у 5-ох суб’єктах підприємницької діяльності , які легалізували 5 найманих осіб .

З метою реалізації соціальної політики у сфері зайнятості населення та покращення ситуації на ринку праці :

    1.Інформацію про стан ринку праці та шляхи подолання безробіття в районі взяти до відома  .

    2. Управлінню праці та соціального захисту населення ( Кравчук О.Я.), управлінню економічного розвитку райдержадміністрації ( Вітик Б.І.) активізувати  роботу із забезпечення координації дій податкових , контролюючих та правоохоронних органів щодо виявлення  та легалізації неоформлених найманих працівників  , а також проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо обмеженості соціально-трудового захисту при відсутності належного оформлення трудових відносин між  роботодавцями та найманими працівниками відповідно до чинного законодавства.

    3.Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (Кравчук О.Я.) :

    3.1 Продовжити роботу щодо якісного та своєчасного проведення моніторингу створення робочих місць за методологією , затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2009 р . № 512 « Деякі питання моніторингу створення нових робочих місць ».

    3.2 Про хід виконання завдання зі створення робочих місць щомісяця до 10 числа наступного періоду інформувати департамент соціального захисту населення облдержадміністрації та районну державну адміністрацію .

    4. Районному центру зайнятості ( В.о.Яковець Т.С.) :

    4.1 Зосередити особливу увагу на виконанні у 2014 році основних показників програми зайнятості населення .

    4.2 Спільно з виконавчими комітетами міської , селищної та сільських рад району вжити конкретних заходів щодо залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт та покращення якості їх проведення .

    4.3 Про стан ринку праці в районі інформувати районну державну адміністрацію і управління праці та соціального захисту населення щомісяця , не пізніше ніж до 10 числа місяця , що настає за звітним періодом .

    5. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації ПОГОНЦЯ І.О.  

   

  

Голова районної державної

          адміністрації                                                        В.Б.ВОНСЯК  

 

.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема