Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№31 від 29.01.2014 року Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в районі


БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від “___”__________ 2014 року        м. Бучач                                 №31

 

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в районі

 

Відповідно до поданої інформації Монастириською міжрайонною державною інспекцією в 2013 році проведено 7 ревізій (6 планових та 1 позапланову) в бюджетних установах, організаціях, підприємствах Бучацького району, з яких на 7 об’єктах контролю виявлено порушення фінансової дисципліни на загальну суму 7533,08 тис. грн., що майже в 2,5 рази більше ніж у 2012 році. Разом з тим, проведеними ревізіями, як і в попередньому році, фінансові порушення виявлені в кожній перевіреній бюджетній установі та державному підприємстві.

Загальна сума виявлених протягом  2013 року фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становить 1659,56 тис. грн., що в 1.6 рази перевищує аналогічний показник за 2012 рік.

Так, обсяги допущених об’єктами контролю фінансових порушень, що призвели до втрат, за 2013 рік збільшилися в порівнянні з 2012 роком на суму  646,08 тис. гривень

            На особливому контролі в міжрайонній Держфінінспекції знаходиться питання наповнення бюджетів усіх рівнів, пріоритетним джерелом збільшення надходжень до яких є дотримання земельного законодавства. Факти недоотримання фінансових ресурсів встановлено на 3 об’єктах контролю на суму 147,88 тис. гривень.

          В 7 підприємствах, установах і організаціях виявлено незаконних, нецільових витрат державних ресурсів та недостач майна на загальну суму 1511,68 тис. гривень.

Інші порушення фінансової дисципліни виявлені на 3 об’єктах контролю на загальну суму 5852,28 тис. грн., з яких валову частку складають порушення, пов’язані із не проведенням тендерних процедур при закупівлі товарів, робіт, послуг за державні кошти на суму 5175,32 тис. гривень. 

Додатковим джерелом наповнення бюджетів є забезпечення повного усунення об’єктами  контролю виявлених порушень. Однак, робота щодо усунення виявлених порушень дещо погіршилась. Загалом в 2013 році відшкодовано незаконних, нецільових витрат, забезпечено додаткове поступлення коштів до бюджетів та бюджетних установ на суму 507,18 тис.грн., що на 506,22 тис. грн. менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Рівень усунення порушень становить лише 30,6 відсотків.

На особливому контролі в міжрайонній Держфінінспекції знаходиться питання наповнення бюджетів усіх рівнів, пріоритетним джерелом збільшення надходжень до яких є дотримання земельного законодавства. Проте надалі мають місце факти використання земельних ділянок, які розміщені в межах населеного пункту, без укладання договорів оренди, що призвело до недоотримання місцевими бюджетами коштів на суму 84,63 тис. грн. (Бучацька міська рада). Завищення обсягів чи вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт – 31,72 тис. грн., неперерахуванням в дохід районного бюджету коштів, утриманих із заробітної плати працівників за попередні роки, а було проведено відновлення касових видатків – 26,55 тис. грн. (Бучацька міська рада). 

Одним з найбільш поширених порушень фінансово – бюджетної дисципліни протягом 2013 року, які в попередні періоди залишається порушення законодавства з оплати праці, яке встановлено на 3 об’єктах контролю (Бучацька міська рада – 93,8 тис. грн. Медведівська сільська рада – 4,03 тис. грн., ДП «Бучацьке лісове господарство» - 2,79 тис. грн.).

В ході проведення ревізій також мали місце такі порушення: виплата допомог у завищених розмірах внаслідок недостовірності поданих для їх розрахунку даних – 42,58 тис. грн., зайве виділення (отримання) дотацій з бюджету – 31,88 тис. грн. ( управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації );покриття витрат юридичних осіб всупереч законодавству – 301,71 тис. грн., проведення зайвих виплат внаслідок завищення обсягу чи вартості виконаних робіт (крім ремонтно-будівельних), наданих послуг (крім комунальних) – 240,6 тис. грн., списання коштів на видатки (витрати) всупереч законодавству без отримання товарів, робіт та послуг, або в обсягах, вищих від їх фактичної вартості – 141,92 тис. грн. (ДП «Бучацьке лісове господарство).

Також, слід звернути увагу, що на неналежному рівні посадовими особами ДП «Бучацьке лісове господарство» проводиться робота по забезпеченню збереження та використання основних засобів, інших необоротних активів та запасів, про що свідчать виявлені в ході ревізії недостачі в розмірі 350,18 тис. гривень.          

             З метою підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни при використанні бюджетних коштів та державного та комунального майна в районі:

ЗОБОВ’ЯЗУЮ:

1. Керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації,  виконавчі комітети сільських, селищної та міської рад, керівників підприємств, установ та організацій:

            1) вжити вичерпних заходів щодо усунення порушень, виявлених ревізіями;

           2) забезпечити постійний контроль за виконанням підпорядкованими установами законних вимог Монастириської міжрайонної Держфінінспекції щодо усунення виявлених порушень при використанні бюджетних коштів.

 2. Вказати начальнику управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (ГУЗОВСЬКИЙ В.Й.), директору ДП «Бучацьке лісове господарство» (КРИСА І.Т.) на неналежне забезпечення організації та здійснення внутрішнього контролю за витрачанням бюджетних коштів, допущення порушень законодавства з фінансових питань та невжиття заходів до повного відшкодування виявлених збитків.

 

          3. Рекомендувати міському голові (МОСЦІПАН Й.М.) вжити заходів щодо укладання договорів оренди в межах населених пунктів та забезпечити надходження до місцевих бюджетів виявлених втрат від безоплатного використання земель.

4. Відділу Держземагентства  у Бучацькому районі (ГАДЗ І.П.) з метою наповнення місцевих бюджетів :

1) забезпечити в межах компетенції, укладення договорів оренди земель, які використовуються безоплатно;

2) ініціювати внесення змін до договорів оренди земельних ділянок з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства;

3)  організувати проведення із міським,  селищним, сільськими головами наради-семінару з питань врегулювання земельних відносин.

           5. Керівникам установ, які зазначені в цьому  розпорядженні, інформувати про вжиті заходи Монастириську міжрайонну держфінінспекцію до 1 квітня 2014 року.

           6. Монастириській міжрайонній Держфінінспекції узагальнити подані матеріали та інформувати районну державну адміністрацію до 10.04.2014.

           7. Контроль за виконанням доручення покласти на заступників голови районної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

 

Голова районної державної 

адміністрації                                                                           В.М.САВКА           
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема