Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Новини

Роздрукувати 07.06.19 | 12:11

Відбулася історико-краєзнавча сторінка «Чортківська офензива: героїка визвольних змагань»

Сьогодні, 7 червня, у читальному залі Бучацької центральної районної бібліотеки відбулася історико-краєзнавча сторінка «Чортківська офензива: героїка визвольних змагань», присвячена 100-річчю Чортківської Офензиви - однієї із найбільш значимих і, водночас, однієї із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу.

На заході були присутні представники влади, серед яких керівник апарату райдержадміністрації Марія Слободян, учнівська молодь, працівники культури, представники органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних сил та громадськість міста.

Захід розпочався та закінчився спільним виконанням гімну «Ще не вмерла Україна», а також супроводжувався демонстрацією відповідних відеоматеріалів: відео-кліпом «Зродилися великої години», відеофільмом про Чортківську офензиву, створеним до сотої річниці цієї знакової події у боротьбі за вільну Україну, читанням поезії та виступом громадсько-політичного діяча Євгена Рія.

«Чортківська Офензива Української Галицької Армії (УГА) здійснена в період з 7 по 28 червня 1919-го року. Вона була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-19 років, та й певно за всі часи Визвольних змагань 1917-1921 років взагалі. Армія ЗУНР всіма потугами мужності і героїзму боронила молоду українську державу. І лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки, та відкинув здобуття Української Самостійної Соборної Держави майже на століття… Здійснена незначними силами проти переважаючих сил противника за дефіциту набоїв і відсутності стратегічних резервів, Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте численні перемоги УГА над численнішим і краще озброєним супротивником вкотре надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності українського народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі… Солдати Української Галицької армії зробили практично неможливе: здійснили наступ на добре озброєне польське військо і змусили відступати його по всіх фронтах. Герої УГА є прототипами наших хлопців, котрі сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави в українських Збройних силах та добровольчих загонах…» - звучало з уст ведучих.

Чортківська офензива – це наша жива історія, події славного минулого нашого краю, які варто пам`ятати і пишатися ними. Це історія справжньої відданості та служіння Україні, яка вкотре підкреслює – ми міцні, навіть будучи у меншій силі, міцні своїм духом, міцні своєю любов’ю до України, міцні відданістю своєму народові і відповідальністю перед нащадками.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2262555857393936&id=1454399404876256&__xts__[0]=68.ARDTiL1_JHAzpujJrulXKBERLxBid5D7ATyI-apDZqXIpifstELJGS0P2LelCJ010v_lPdOiBxgYsqo8EqnfZ9v16H-wgyAgOVvf5gfd3sf3kElEJchyI5voE-F4vxHCB5Ss8EZ8vM6BWk2xaT_ddFgSiv1aRGfgctQ6isGyLsCZfo-tWS8D3V1Hg4zAc0bZ6DFmSaWs2Vo1m1x7yJ28moCcUBhPTflWut7SSTRQ1QIbdzAnTRPdUN4b682AiypJ3SZPnNC2t7sA_QxTKiYh8VKjLT7h5bG-uvsXYxYvml4IbrymsxOzNoV9JvQlrbUlam6bIi89yFlapYPhx_Kgi6RENrPp&__tn__=-R

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема