Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Новини

Роздрукувати 12.03.19 | 08:31

Степан Барна про розбудову комплексу «Лемківське село»: «Відроджуючи цей комплекс – ми відроджуємо українську культуру»

Для того, щоб зберегти, розвинути та популяризувати історико-культурну спадщину лемківського народу, а також зацікавити туристів, в рамках проекту „Lemko S.V.I.T.? побудують музей лемківської культури. Знаходитиметься музей на території «Лемківського села», що в урочищі Бичова Монастириського району. Камінь під його будівництво уже заклали. Загальна вартість проекту – понад 13 млн. грн.

Реалізація ініціативи з відродження лемківської культури стала можливою завдяки підтримці проектів регіонального розвитку з державного бюджету. Долучиться до співфінансування й місцева влада. «Адже будівництво музею лемківської культури, як і відновлення комплексу «Лемківське село», – дозволить максимально відтворити життя і побут українців, які проживали на своїх етнічних територіях до примусового виселення», – переконаний голова ТОДА Степан Барна. 

На розбудову музейного комплексу «Лемкіське село» виділили 17 га землі, ще 6-ть – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини», який цього року відбудеться уже вдадцяте і буде ювілейним.

За словами голови Степана Барна, будівництво музею лемківської культури розпочнеться в травні й розраховане на три роки.

«Відроджуючи цей комплекс – ми відроджуємо українську культуру. Тому наше завдання – передати біль, який пережив український народ, втративши свої етнічні землі», – зазначив Степан Барна.

Власне, в основу проекту будівництва музею, як розповіли розробники проекту, архітектори Володимир Черкас та Роман Березюк, закладено й міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу.

«Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема, й маломобільних груп людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі, і навіть справжні лемківські весілля! Це буде ще більшим стимулом відвідати даний музей!», – підкреслив Володимир Черкас.

Загалом, музейний комплекс «Лемківське село» стане єдиним музеєм в Україні, де буде зосереджено найбільша збірка пам`яток історії, мистецтва і побуту депортованих лемків. За результатами реалізації проекту, очікується: щороку лемківське село відвідуватимуть понад 80 тисяч туристів.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема