Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Вітання

Шануємо традиції, пам’ятаємо своє коріння і творимо гідне сьогодення!

23.08.18 | 14:41

Напередодні чергового дня народження країни традиційно журналісти районної газети «Нова доба» поспілкувалися з керівником району – головою районної державної адміністрації Віталієм Бебихом.

 

- Віталію Валерійовичу, що можна занести в актив району, із якими здобутками підходимо до святкування 27-ої річниці Незалежності?

- Основне завдання, яке щодень вирішують органи виконавчої влади, - це турбота про добробут людей. Тому в переддень свята Незалежності хочу підсумувати те, що вдалося зробити впродовж поточного року, та вирішення яких завдань нас очікує попереду. Позитивною впродовж останніх років є тенденція щодо ремонтних робіт в навчальних закладах району. За два останні роки нам вдалося встановити понад тисячу енергозберігаючих вікон в школах та дитсадках, відремонтувати приміщення, облаштувати дахове перекриття, впорядкувати території навчальних закладів. Якщо говорити про поточний рік, то слід зазначити, що в травні ми завершили проект зі встановлення шатрового даху над спортзалом та впровадження енергозберігаючих технологій із заміною віконних та дверних блоків в Переволоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. на загальну суму 3740 тис. грн. Завершено оформлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт спортивного та актового залів Зубрецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, де буде освоєно 720 тис. грн.; проведено підготовчі роботи щодо впровадження енергозберігаючих технологій із заміною віконних блоків в Язловецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, де планується освоїти 480 тис. грн. Ці роботи будуть виконані за кошти, виділені на соціально-економічний розвиток територій, за сприяння та підтримки народного депутата України Миколи Люшняка. Тривають роботи щодо реалізації проекту фонду регіонального розвитку «Реконструкція з добудовою приміщень колишньої школи під дошкільний заклад в с. Стінка Бучацького району Тернопільської області», який розпочато в 2016 році. На цьому об’єкті уже багато зроблено, забезпечено 10% співфінансування проекту з місцевого бюджету, уточнено проектно-кошторисну документацію. Сподіваюся, що завершення робіт та введення в експлуатацію приміщення до

шкільного закладу відбудеться згідно з планом. Безперечно, що важливим для майбутніх спортивних досягнень дітей та молоді району є наявність спортивного майданчика зі штучним покриттям. Держава забезпечує п’ятдесят відсотків вартості робіт із його спорудження, а це 750 тис. грн., іншу частину коштів виділяють районний та міський бюджети. І хоч не просто було вишукати ці кошти, проте завдяки розумінню та підтримці депутатів міської і районної рад наші діти матимуть майданчик майже в центрі міста.

 

- Триває реформування та оновлення освітянської галузі. Над якими новими програмами працюємо сьогодні?

- Серед нових форм виховання та навчання нас очікує відкриття інклюзивно-ресурсного центру в приміщенні Бучацької ЗОШ І-ІІ ст. Метою його є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та абезпечення системного кваліфікованого супроводження. Планується охопити освітніми послугами понад 100 школярів, для цього виділено класні кімнати для роботи з дітьми, де облаштовуються робочі

місця логопеда, дефектолога, психолога. Планово закуповуємо меблі та технічні засоби за кошти державної субвенції. Для навчання діток буде придбано також розвивальні ігри, посібники для розвитку логічного мислення, уваги, дрібної моторики, вивчення кольору, форми, розміру, дидактичні ігри, методичні посібники, м’які іграшки за кошти місцевого бюджету. Також спільно із сільськими радами та сільгоспвиробниками району працюємо над реалізацією державної програми початкової освіти «Нова українська школа», яка почне діяти з 1 вересня. Оголошено тендер щодо придбання обладнання, оргтехніки, меблів. Звичайно, тут є проблеми. Враховуючи необхідність фінансової підтримки реалізації програми, Бучацька районна державна адміністрація звернулася до аграріїв району щодо сприяння в облаштуванні початкових класів відповідно до вимог концепції за рахунок коштів, які щорічно виділяються на підтримку соціально-економічного розвитку населених пунктів.

 

 - Які успіхи сьогодні в аграріїв?

- Агропромисловий комплекс району забезпечує близько половини надходжень до місцевих бюджетів, створює нові робочі місця, сприяє соціально-економічному розвитку населених пунктів та забезпечує споживача якісною продукцією, тому успіхи на полях району дають підстави сподіватися на добрі результати у всіх галузях. Так, сільгосппідприємствами району цьогоріч засіяно 33976 га ріллі, а це на 1183 га більше проти минулорічного показника. Зернові культури посіяно на площі 19680 га, або на 2447 га більше проти минулого року, технічні культури - на площі 12903 га, кормові – 1393 га. Цукрові буряки зайняли 3600 га, а це 129% до прогнозу. До рівня минулого року посіви цукрових буряків розширено на 993 га. Кукурудзу на зерно посіяно на площі 5159 га, що становить 115% до прогнозу, тобто на 2742 га більше минулорічного показника. Усіма категоріями господарств очікується виробити 126 тис. тонн зерна, в тому числі сільгосппідприємствами 99 тис. тонн. Завершено збирання ранніх зернових культур на площі 13413 га. Валовий збір складає 75040 тонн, середня врожайність – 55,9 ц/га. Триває сівба озимого ріпаку, який вже посіяно на площі 2600 га, тобто 87% до прогнозу. Йде підготовка грунту під посів озимих зернових, які необхідно посіяти на площі 9500 г, та насіння озимих і ярих зернових культур для майбутнього урожаю.

 

- Який із проектів можна вважати цьогоріч ключовим?

- На початку року райдержадміністрацією та міською радою було ініційовано розгляд проекту «Реставрація пам’ятки архітектури ХVIII ст. Ратуші в м. Бучачі Тернопільської області» на засіданні регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на 2018 рік. Для цього проведено перерахунок проектно-кошторисної документації зазначеного проекту, за результатами якого кошторисна вартість його складає 19701,545 тис. грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року внесені зміни до переліку проектів, які фінансуються за кошти ДФРР. До цього переліку додатково включено 329 нових проектів із обсягом фінансування 1,755 млрд. грн., серед яких зазначено і фінансування бучацької ратуші з державного фонду регіонального розвитку на суму 9628,545 тис. гривень. Відповідно обсяг співфінансування проекту з місцевого бюджету - 2408,0 тис. грн. Бучацькою міською радою прийнято рішення №29 від 18. 04. 2018 року щодо виділення зазначених коштів з міського бюджету для реалізації проекту. Вірю, що спільними зусиллями, за підтримки голови обласної держадміністрації Степана Барни ми зробимо запланований та майже історичний крок - повне відновлення пам’ятки архітектури. Також важливим проектом року можна вважати будівництво біологічнихспоруд для очищення стічних вод в м.Бучачі продуктивністю 300 куб. м за добу, кошторисною вартістю 14041,77 тис. грн., який був затверджений 14 серпня 2018 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на засіданні комісії з відбору проектів, спрямованих на реалізацію завдань та заходів з виконання Загальнодержавної цільової програми „Питна вода України” на 2011-2020 роки. Цей проект був підтриманий керівництвом обласної державної адміністрації та отримав схвалення в міністерстві.

 

- Які пріоритети розвитку області та як вони відображені в районі?

- Серед пріоритетних завдань для Тернопільщини, в тому числі і для району, є ремонт доріг та розвиток інфраструктури. Минулий рік приніс якісні зрушення в цьому питанні, це відчули жителі Стінки, Космирина. Цього року вже завершено відновлення асфальтобетонного покриття протяжністю 2,4 км в селі Зубрець. Загалом на дорозі Бучач – Нижнів виконано робіт на суму понад 1,7 млн. грн. Ремонт проводиться за кошти з місцевого бюджету та субвенції, загальна сума якої – більше 5,6 млн. грн. Ведуться роботи і на напрямку Бучач – Возилів. В поточному році також заплановано провести ремонт дороги до населених пунктів Сороки і Ліщанці (1,3 км) та відновити дорогу в Заривинцях. Райдержадміністрацією сформовано та подано пропозиції щодо ремонту доріг на 2019 рік, згідно з якими планується провести ремонт на дорогах Озеряни-Бариш, охопити напрямок до с. Берем’яни, продовжити ремонт возилівської дороги та окремих ділянок шляху до с. Стінка. Щодо розвитку сільської медицини, то завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка понад 5 млрд. грн. було виділено на всю Україну для того, щоб кожен житель сільської місцевості отримав якісні та доступні медичні послуги. На розвиток сільської медицини Тернопільська область отримала 179 млн. грн. Ці кошти передбачені на будівництво 18 нових амбулаторій, придбання автомобілів для сімейних лікарів та оновлення обладнання. В Бучацькому районі планується побудувати дві нові амбулаторії - в селі Зубрець та на території Трибухівської ОТГ. Це будуть сільські медичні заклади із новими стандартами, для будівництва яких уже виділено майже 12 млн. грн.

 

- Хто найбільше долучився до переселення художньої школи?

- Над цим важливим питанням працювали всі: органи виконавчої влади, самоврядування, громадські організації, місцеві активісти. Ця проблема об’єднала навколо себе творчих, небайдужих людей, які сприяли вирішенню не тільки питання приміщення, а й проведення ремонтних робіт та максимального збереження історичної цінності будівлі на Шкільній, 1, де буде відкрито нову художню школу. Сьогодні ми можемо з впевненістю сказати, що відкриття художньої школи – це в більшій мірі заслуга активістів, місцевих митців, які супроводжували процес пошуку та облаштування приміщення. У даний час тривають внутрішні ремонтні роботи завдяки небайдужим людям, які вкладають свою працю, хист та кошти, щоб реалізувати давню мрію. Слід зазначити, що за рахунок коштів, виділених на соціально-економічний розвиток територій, за сприяння та підтримки народного депутата України Миколи Люшняка ще цього року планується провести капітальний ремонт фасаду та покрівлі приміщення художньої школи на загальну суму 1 485 677 грн.

 

 - Впродовж року багатим та насиченим було культурне життя району. Які події ви б хотіли відзначити сьогодні?

- Розпочну із січня, з традиційних Різдвяно-Новорічних свят. Освітяни та жителі району поділилися теплом різдвяного вогника з вчителями та 45 дітьми з Донецької області, що прибули на Бучаччину. Тиждень дивовижних канікул, подарованих делегації дітей та вчителів з Донецької області, заслуговує на слова вдячності та захоплення гостинністю наших земляків. Весняні свята завершилися головною музичною подією – шостим фестивалем духової музики «Бучацькі фанфари», родзинкою якого було встановлення рекорду України в категорії «Наймасовіше виконання духовного гімну «Многая літа тобі, Україно», який був зафіксований експертами Національного реєстру рекордів України. Літо розпочалося відкриттям мистецької академії «Дні Пінзеля». Зокрема відбулись презентація другого мистецького альбому Віри Стецько, концертна програма камерного ансамблю Хмельницької філармонії, демонстрація авторської колекції одягу, документального фільму та інші заходи. Початок липня став цікавим для поціновувачів мотокросу - відбувся відкритий особисто-команд ний чемпіонат України серед юніорів та підлітків, аматорів та ветеранів. Завершальним акордом місяця можна вважати поїздку в м. Умань делегації Бучацького району у складі представників влади, місцевого самоврядування, сільських рад та об’єднаних громад, підприємств, установ, громадських організацій, церковних громад для вшанування пам’яті жертв Чортківської тюрми. Також ми взяли участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. 2 вересня нас очікує «Свято в старому замку» в с. Підзамочок. Сподіваюся, що воно пройде цікаво та залишить по собі приємні враження та бажання ще раз повернутись в осінню гостинність загадкових мурів старого замку. Думаю, що саме спільні заходи, акції, відзначення свят, важливих дат, вшанування пам’яті тих, хто загинув за Україну, спільні молитви зближують нас духовно, об’єднуючи навколо загальнолюдських цінностей, формують з нас єдину націю, яка вміє шанувати традиції, пам’ятає своє коріння, творить історію сьогодення та впевнено дивиться в майбутнє. Тому сьогодні хочу щиро подякувати усім творчим та неординарним землякам, які дбають про нашу духовність, бережуть традиції та працюють над новими креативними проектами для розвитку району в цілому. У зв’язку з цим також висловлюю вдячність меценатам, які постійно підтримують усі творчі починання наших земляків, серед яких Герой України Петро Гадз. Також хочу звернутися із словами подяки до всіх, з ким працюю, до людей, які належать до команди однодумців, від роботи яких залежить успіх справи. Сподіваюсь, що наша спільна праця на благо України буде гарантією стабільності і впевненості у завтрашньому дні.

 

Оксана ЧОРНІЙ.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема