Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Вітання

Хай 2018-ий стане для усіх нас Роком миру!

03.01.18 | 09:01

Збігають останні дні 2017-го. Для кожного рік, що минає, був різним. Комусь приніс удачу, кар’єрний ріст, розширив сімейне коло, а для когось став роком болючих втрат... Таке життя. Дякуємо Богу за кожен прожитий день, за усмішки дітей, за родинне тепло і сподіваємось, що у наступному 2018 році все буде добре – у нас, у нашій Україні. А яким був 2017-ий для району? Про це журналісти районної газети «Нова доба» цікавилися у голови райдержадміністрації Віталія Бебиха, запропонувавши йому відповісти на два запитання: 1. З якими здобутками і, можливо, незавершеними справами проводжаємо рік 2017-ий? 2.Чого очікувати жителям району від 2018-го?

1. Рік, що минає, був часом реформ, змін, нових підходів до роботи. У державі триває медична реформа, формуються нові громади, а це веде до принципових змін у фінансуванні. Це часто викликає нерозуміння, а інколи й небажання щось змінювати, що призводить до недоліків у роботі керівників закладів бюджетної сфери, а в результаті – до виникнення заборгованості по заробітній платі. У цьому ми, на жаль, переконалися, коли впродовж минулого тижня працівники медичної галузі проводили акції протесту, вимагаючи законного – виплати заборгованої заробітної плати. Звичайно, для адміністрації першочерговим завданням є недопущення заборгованості, задля цього велася робота з керівниками освіти, культури, головними лікарями медичних установ, директорами шкіл, які мали б вжити заходів і не допустити боргу. Проте не всі керівники врахували поставлені перед ними вимоги і це призвело до заборгованості. Упродовж року ми неодноразово зверталися до керівництва ОДА, Кабміну, народних депутатів за підтримкою та допомогою у вирішенні питання дофінансування бюджетних установ району. У тому, що бюджетники зустрінуть Новий рік і святкуватимуть Різдво із виплаченою зарплатою, - заслуга багатьох небайдужих людей. Вдячні Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та Кабміну, які прийняли рішення скерувати кошти для погашення заборгованості по зарплатах. Завдяки ініціативі голови ОДА Степана Барни, нардепів Миколи Люшняка, Тараса Юрика, Ігоря Побера, Романа Заставного, Олега Барни Тернопільщину дофінансували на загальну суму понад 65 млн. грн. У наш район надійшло 8 млн. 600 тис. грн. стабілізаційної субвенції. Важливою була підтримка та допомога депутатів облради Петра Гадза, Ігоря Леськіва, Надії Заріцької. Надалі сподіваюся, що ситуація, яка склалася цьогоріч, змусить кожного керівника бюджетної установи переглянути свій підхід до питання економного, раціонального використання бюджетних коштів з метою недопущення помилок у наступному році.
Чимало позитивного вдалося зробити в галузі освіти. Зокрема за кошти фонду регіонального розвитку здійснено капітальний ремонт із впровадженням енергозберігаючих технологій (утеплення фасаду) Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2, реконструкцію з добудовою під дошкільний заклад на 40 місць Стінківського дитсадка.
Важливою фінансовою підтримкою стали кошти в сумі 2 млн. 540 тис. грн., які надійшли в район за сприяння нардепа Миколи Люшняка. Завдяки цим коштам вдалося провести роботи з дахового покриття спортзалу та заміни вікон у Переволоцькій ЗОШ, здійснити заміну вікон у Зубрецькій ЗОШ на суму 558,772 тис. грн., Бучацьких ЗОШ №2 (576 тис. грн.) та ЗОШ №3 (315 тис. грн.), Бариській ЗОШ (550 тис.), Жизномирській ЗОШ (318 тис. грн.).
2017 рік був роком доріг у Тернопільській області. У нас здійснено ремонт покриття та відновлення земляного полотна на автодорозі Порохова-Космирин (загальна сума виконаних робіт 16,3 млн. грн., вони надійшли від перевиконання обласного митного збору).
За кошти державної субвенції місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, із частковим співфінансуванням з районного бюджету, здійснено капремонт дахового покриття у Трибухівській та Пишківській ЗОШ, капремонт дитсадків у Скоморохах, Соколові, Сновидові, Золотому Потоці, ФАПу у Сновидові.
Триває ремонт будівлі позашкільної роботи з учнівською молоддю в смт.Золотий Потік. На придбання медичного інструментарію для Бучацької ЦКРЛ з Фонду регіонального розвитку надійшло 46 тис. грн.
Особливу соціальну напругу сьогодні викликає питання функціонування Золотопотіцької РКЛ. Озвучу особисту позицію: лікарня повинна працювати, враховуючи специфіку нашого району. Тому питання закриття Золотопотіцької лікарні не розглядається, і це підтверджує той факт, що впродовж року ми придбали за субвенційні кошти три газові котли, встановили енергозберігаючі вікна. Інше питання – формат функціонування закладу. Лікарня знаходиться на території громади, яка мала б утримувати її. Проте фінансування закладу лягло на районний бюджет, з якого і так вилучили відповідні надходження дві самодостатні громади. Тому безперечним є те, що використання коштів має бути раціональним та економним, а керівник повинен сформувати відповідний штат та забезпечити функціонування лікарні в межах кошторису.
2017 рік також відзначився високим рівнем врожайності. Завдяки професійній праці хліборобів наш район посів 4-е місце в області. Найвищого рівня врожайності досягнуто ТзОВ «Бучачагрохлібпром», «Агрополіс», «Західагропродукт», «Ласковецький Бровар»,
«Агропромтехніка», ФГ «Весна 2008» та «Заричне».
Як завжди, плідно попрацювали працівники закладів культури району, які організовували
велелюдні свята та фестивалі. Важливо і те, що у бюджетних закладах збережено кадровий потенціал, фахові працівники не зазнали скорочень.
2. У наступному році плануємо продовжити ремонт автошляхів, зокрема доріг Сороки-Ліщанці та Рукомиш-Зарваниця. Триватиме відновлення автошляху на відрізку від смт. Дружба Теребовлянського району до кільця м. Бучача. Важливою справою року для нас, сподіваюся, буде завершення реконструкції бучацької ратуші. Адже цього року за дорученням голови облдержадміністрації Степана Барни ми вже розпочали роботи по підготовці документальної бази для отримання з Фонду регіонального розвитку 11 млн. грн., щоб центральна пам’ятка архітектури Бучаччини ожила. Першовересень 2018 року вихованці художньої школи зустрінуть у новому приміщенні. Плануються заходи щодо популяризації Пінзеля, організовуватимуться фестивалі, якими славиться Бучаччина. У всіх добрих справах ми відчуваємо та цінуємо підтримку, яку отримуємо від керівництва області, депутатів усіх рівнів, сподіваємось, що і 2018 рік стане роком плідної командної роботи на благо України.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема