Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЗвіт голови Бережанської районної державної адміністрації за 2017 рік

 

І. Загальні питання

Адміністративно-територіальний устрій,

стан розвитку об’єднаних територіальних громад

Площа району становить 661 квадратний кілометр (кв.км), що становить 4,7% від території області.

Район межує з Підгаєцьким, Козівським та Зборівським районами області, Рогатинським районом Івано-Франківської області, та Перемишлянським районом Львівської області.

На території району розташовані 57 населених пунктів. Зокрема, 1 місто і 56 сіл. Місто Бережани має статус міста обласного значення.

Органи місцевого самоврядування представлені 27 радами, з них:

1 районна рада, 1 міська рада і 25 сільських рад.

Станом на 01 січня 2018 року на території району  створено Саранчуківську ОТГ.

 

Населення: чисельність, склад

Станом на 01 листопада 2017 року чисельність населення в районі складає  40467 осіб.

В тому числі:

- міського – 18032 – 44, 5%;

- сільського – 22435 – 55,4%;

- чоловіків – 19019 – 47%;

- жінок – 21448 – 53%.

Із загальної чисельності населення кількість пенсіонерів становить 11197 осіб, що складає 27,67%.

 

Організаційно-кадрові питання

Бережанської районної державної адміністрації

Робота з управління персоналом у Бережанській районній державній адміністрації спрямовується на комплексне вирішення питання щодо комплектування місцевих органів виконавчої влади висококваліфікованими і компетентними працівниками.

 Питання з управління персоналом та державної служби у районній державній адміністрації вирішуються у відповідності до Кодексу законів про працю України, законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про місцеві державні адміністрації», постанов Кабінету Міністрів України, наказів Національного агентства з питань державної служби України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій.

 Структура та штатний розпис районної державної адміністрації розроблені відповідно до чинних постанов Кабінету Міністрів України.

Згідно штатного розпису районної державної адміністрації, станом на                  01 січня 2018 року гранична чисельність працівників становить 113 штатних одиниць, із них 102 посади державних службовців, 4  – виконують функції з обслуговування та 7 – працівники, зайняті обслуговуванням органу виконавчої влади.

Станом на  01 січня 2018 року у районній державній адміністрації фактично працює 97 державних службовців, в т.ч. у апараті – 16 державних службовців, 3 вакансії; в структурних підрозділах – 81 державний службовець, 3 вакансії.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про державну службу», основною формою прийняття на державну службу є проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців. Зокрема, станом на   01 січня 2018 року в районній державній адміністрації проведено 5 конкурсів на заміщення вакантних посад, за результатами яких призначено на посади 5 державних службовців.

При формуванні складу державних службовців в Бережанській районній державній адміністрації за  звітний період  прийнято 18 осіб, з них: 5 - на конкурсній основі, 13 – по переведенню.

  На виконання Закону України «Про очищення влади»,  в районній державній адміністрації у 2017 році проведено перевірку  щодо 5 державних службовців.

Підвищення кваліфікації державних службовців Бережанської районної державної адміністрації здійснюється шляхом навчання. На даний час в  районній державній адміністрації працює 20 магістрів (9 в апараті та 11 у структурних підрозділах).  Крім того, державні службовці беруть участі у навчанні згідно плану-графіка підвищення кваліфікації у Тернопільському регіональному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та у Львівському регіональному інституті

державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

 

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

В продовж 2017 року районною державною адміністрацією проведено 10 нарад-семінарів з сільськими головами з питань різноманітної тематики.

Проведено 10 перевірок діяльності виконавчих комітетів сільських рад з виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Для надання практичної і методичної допомоги за виконавчими комітетами сільських рад закріплено кураторів з числа заступників голови, керівника апарату, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та спеціалістів районної державної адміністрації.

 

ІІ. Стан здійснення повноважень щодо соціально-економічного розвитку району

 

 

 

Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку

Відповідно до плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2020 року, затвердженої  рішенням сесії  обласної ради від 04 січня 2016 року №29, по Бережанському районі конкурсною комісією з відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть  реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на 2017 рік відібрано 2 комплексні проекти на суму 5764,447 тис.грн. (додаток 1). Всі вищевказані  проекти реалізовано.

Також у 2017 році реалізовано мікропроект в рамках спільного проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду «Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Волощина Божиківської сільської ради Бережанського району Тернопільської області», частка спів фінансування якого за рахунок ЄС ПРООН - 134,6тис.грн, за рахунок громади - 10,056тис.грн.

Також підготовлено ще 14 проектів для фінансування за рахунок коштів на соціально економічний розвиток територій, які спільно із проектом амбулаторії в с.Волощина, становлять загальну кошторисну вартість на  суму 9946,7048тис.грн, а саме:

-                Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення з встановленням твердопаливного котла на альтернативні види палива, реконструкція покрівлі з утепленням горищного перекриття та фасаду у відділені стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання села Саранчуки територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бережанського району Тернопільської області;

-                Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення та теплотраси Жуківської ЗОШ    І-ІІІ ступенів   ім. Б.Лепкого Бережанської районної ради по вул. Б.Лепкого, 40 в селі Жуків Бережанського району Тернопільської області;

-                Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт будівлі Лапшинської ЗОШ І-ІІ ступенів Бережанської    районної   ради   по вул. Сонячна, 8 в селі Лапшин Бережанського району (в частині заміни покриття даху);

-                Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття, фасаду та заміна вікон Рибниківського сільського клубу по вул. Центральна, 1а в с.Рибники Бережанського району Тернопільської області;

-                Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття та заміною вікон Тростянецького сільського клубу по вул. Шевченка, 67 в с. Тростянець Бережанського району Тернопільської області;

-                Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт даху та утеплення горищного перекриття в Урманському НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» в с.Урмань Бережанського району Тернопільської області;

-                Капітальний ремонт Саранчуківського НВК «ЗНЗ I-IIIст.-ДНЗ» Бережанської районної ради Тернопільської області, Тернопільська область, Бережанський район, с.Саранчуки, вул.Личакова, 2;

-                Капітальний ремонт Волощинської ЗОШ I ступеня, Тернопільська область, Бережанський район, с.Волощина, вул.Горішня, 7;

-                Реконструкція корпусу № 3 Котівської ЗОШI—II ступенів Бережанського району вул..Центральна в с.Котів Бережанського р-ну Тернопільської області;

-                Облаштування системи водовідведення з частини с. Рибники Бережанського району Тернопільської області;

-                Реконструкція котельні та системи опалення хірургічного корпусу Бережанської центральної районної комунальної лікарні в м.Бережани Тернопільської області;

-                Придбання обладнання «Дитячий майданчик» для ОТГ с.Саранчуки;

-                Придбання обладнання комплексу «Пішохідний перехід» у Бережанському районі;

-                Придбання обладнання комплексу «Пішохідний перехід» для ОТГ с.Саранчуки.

Дані проекти подано на фінансування та отримано із державного бюджету кошти в сумі 4793,963тис.грн та із місцевого бюджету дофінансовано в обсягах 449,3982тис.грн (додаток 2).

Також ряд проектів подано для фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, коштів на соціально-економічний та культурний розвиток територій та коштів секторальної підтримки ЄС на 2018 рік (додаток 3). Загальна вартість проектних пропозицій становить 49611,36тис.грн, із яких планується залучити із держбюджету 41048,66тис.грн та у випадку виділення коштів дофінансування із місцевого бюджету може становити на рівні 8278,18тис.грн.

З метою організації самозайнятості населення ініційовано створення та 06 квітня 2016 року зареєстровано загально - районний сільськогосподарський обслуговуючий  кооператив «Бережанський край». Основний вид діяльності  кооперативу – ягідництво. Кількість членів СОК «Бережанський край» – 144 домогосподарств, площа – 9,8 га, кількість посаджених саджанців у 2016 році –120тис.шт.Очікуваний щорічний валовий збір - 120-160тонн; потенціал до розширення діяльності до 320-400 тонн.


Додаток 1

 

Перелік

інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році у Бережанському районі Тернопільській області

 

№ п/п

Найменування інвестиційної програми і проектів регіонального розвитку та їх місцезнаходження, вид робіт для проектів будівництва

Період реалізації
(рік початку і закінчення)

Кошторисна вартість, тис.грн

Обсяг фінансування у 2017 році, тис. гривень:

 

Усього

в тому числі за рахунок:

 

коштів державного фонду регіонального розвитку

коштів місцевого бюджету

 

1

2

3

4

5

6

7

 

1

Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення з встановленням енергоефективних котлів на альтернативних видах палива та заміна покрівлі з утепленням фасаду Вербівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Бережанської районної ради Тернопільської області по вул.Мазепи, 40 в селі Вербів Бережанського району

2017

4268,114

4268,114

2987,680

1280,434

2

Енергоефективний проект розвитку: реконструкція будинку під фельдшерсько-акушерський пункт із заміною покриття даху, утепленням стін, заміною вікон та встановленням котла на альтернативний вид палива по вул. Личакова,2а в с. Саранчуки Бережанського району Тернопільської області

2017

1496,333

1466,325

1173,06

293,265

 

ВСЬОГО

 

5764,447

 

4160,74

1573,699

 

 

 

 

Додаток 2

 

Перелік

проектів, реалізованих за рахунок коштів на соціально-економічний та культурний розвиток територій у 2017 році

 

№ з/п

Найменування об’єкта, його місцезнаходження, вид робіт

Загальна кошторисна вартість проекту

(тис. гривень)

Очікуваний обсяг фінансування за рахунок:

(тис. гривень)

Провінансовано із держав-ного бюджету

(тис. грн)

Профінансовано із місцевого бюджету

(тис. грн)

 

усього

вартість ПКД (проплаченої)

залишок на 01.01.2017р.

Державного бюджету

Місцевих бюджетів

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1

Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення з встановленням твердопаливного котла на альтернативні види палива, реконструкція покрівлі з утепленням горищного перекриття та фасаду у відділені стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання села Саранчуки територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бережанського району Тернопільської області

1092,356

41,339

1051,017

1019,486

31,531

195,000

126,500

 

 

 

2

Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення та теплотраси Жуківської ЗОШ    І-ІІІ ступенів   ім. Б.Лепкого Бережанської районної ради по вул. Б.Лепкого, 40 в селі Жуків Бережанського району Тернопільської області

2572,946

0

2572,946

2495,758

77,188

365,000

10,900

 

 

3

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт будівлі Лапшинської ЗОШ І-ІІ ступенів Бережанської    районної   ради   по вул. Сонячна, 8 в селі Лапшин Бережанського району (в частині заміни покриття даху)

735,528

0

735,528

713,462

22,066

750,000

22,500

 

 

4

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття, фасаду та заміна вікон Рибниківського сільського клубу по вул. Центральна, 1а в с.Рибники Бережанського району Тернопільської області

791,287

12,107

779,18

755,805

23,3754

293,009

15,78928

 

 

 

5

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття та заміною вікон Тростянецького сільського клубу по вул. Шевченка, 67 в с. Тростянець Бережанського району Тернопільської області

797,816

10,545

787,271

763,653

23,618

400,500

0,000

 

 

6

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт даху та утеплення горищного перекриття в Урманському НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» в с.Урмань Бережанського району Тернопільської області

731,57

27,052

704,518

683,382

21,136

598,000

71,726

 

7

Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Волощина Божиківської сільської ради Бережанського району Тернопільської області (ООН - 134,6тис.грн, громада - 10,056тис.грн)

695,091

18,5

531,935

515,977

15,958

250,000

102,364

 

8

Капітальний ремонт Саранчуківського НВК «ЗНЗ I-IIIст.-ДНЗ» Бережанської районної ради Тернопільської області, Тернопільська область, Бережанський район, с.Саранчуки, вул.Личакова, 2

93,536

0

93,536

90,72992

2,806

5,4

 

 

9

Капітальний ремонт Волощинської ЗОШ I ступеня, Тернопільська область, Бережанський район, с.Волощина, вул.Горішня, 7

47,423

0

47,423

46

1,423

46

 

 

10

Реконструкція корпусу № 3 Котівської ЗОШI—II ступенів Бережанського району вул..Центральна в с.Котів Бережанського р-ну Тернопільської обл.

469,319

0

469,319

455,23943

14,080

253,554

20,781

 

11

Облаштування системи водовідведення з частини с. Рибники Бережанського району Тернопільської області

47,938

0

47,9381443

46,5

1,438

46,5

1,438

 

12

Реконструкція котельні та системи опалення хірургічного корпусу Бережанської центральної районної комунальної лікарні в м.Бережани Тернопільської області

1480,895

77,4

1403,495

1200

203,495

1200

77,4

 

13

Придбання обладнання "Дитячий майданчик" для ОТГ с.Саранчуки

114

0

114

114

 

114

 

 

14

Придбання обладнання комплексу "Пішохідний перехід" у Бережанському районі

197

0

197

197

 

197

 

 

15

Придбання обладнання комплексу "Пішохідний перехід" для ОТГ с.Саранчуки

80

0

80

80

 

80

 

 

 

ВСЬОГО

9946,70482

186,943

9615,10583

 

 

4793,963

449,3982

 

 


Додаток № 3

ПЕРЕЛІК

пріоритетних інвестиційних проектів житлово-комунального та соціально-культурного призначення,

будівництво яких передбачається здійснити у Бережанському районі у 2018 році

 

№ з/п

Найменування об’єкта, його місцезнаходження, вид робіт

Загальна кошторисна вартість проекту

Обсяг фінансування за рахунок:

 

(тис. гривень)

(тис. гривень)

 

усього

вартість ПКД (проплаченої)

залишок на 01.01.2017р.

Державного бюджету

Місцевих бюджетів

 

1

2

3

4

5

6

7

 

 

Подані на конкурс ДФРР

 

 

 

 

 

 

1

Будівництво водопроводу в с. Волощина Бережанського району Тернопільської області

2424,576

63,126

2361,45

1889,160

472,290

 

 

2

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт сільського клубу по вул. Бережанська, 1а в с.Вільховець Бережанського району (заміна покриття даху з утепленням горищного перекриття та фасаду, заміна вікон)

932,417

17,562

914,855

731,884

182,971

 

 

3

Енергоефективний проект розвитку: капітальний ремонт із заміною вікон, утепленням фасадів та внутрішнім ремонтом сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Слов'ятин Бережанського району Тернопільської області

852,836

9,716

843,12

674,496

168,624

 

 

4

Поточний ремонт вул.Бережанська в с.Посухів Бережанського району Тернопільської області

1498,638

14,556

1484,082

1187,266

296,816

 

5

Поточний ремонт вул.Зелена в с.Демня і вул.Шевченка в с. Підвисоке Бережанського району Тернопільської області

1498,445

14,576

1483,869

1187,095

296,774

 

6

Будівництво водогону в с. Урмань Бережанського району Тернопільської області

572,398

48,8064

523,5916

418,873

104,718

 

7

Впровадження енергозберігаючих заходів в Нараївській ЗОШ I-III ступенів. Капітальний ремонт даху Нараївської ЗОШ I-III ступенів в с.Нараїв, Бережанського району Тернопільської області

946,705

16,915

929,79

743,832

185,958

 

8

Реконструкція Рекшинського НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ” Бережанської районної ради Тернопільської області по вул. Центральна, 50а, в с. Рекшин Бережанського району Тернопільської області

7667,017

52,261

7614,756

6091,805

 

1522,951

 

9

Реконструкція  Мечищівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Бережанської районної ради  Тернопільської області по вул. Центральна, 76 в с.Мечищів  Бережанського району Тернопільської області

3562,795

53,601

3509,194

2807,355

 

701,839

 

10

Капітальний ремонт  Курянівської ЗОШ I-IIІ ступенів Бережанської районної ради Тернопільської області по вул. Шевченка, 57 в с. Куряни Бережанського району Тернопільської області

2684,994

31,295

2653,699

2122,959

 

530,74

 

 

Всього

22 640,821

322,414

22 318,407

17 854,725

4 463,681

 

 

Подаватимуться на фінансування з інших джерел (соцеконом тощо)

 

 

 

 

 

 

11

Реконструкція Рогачинського НВК "ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" Бережанської районної ради Тернопільської області по вул. Шкільна 4, в с. Рогачин Бережанського району Тернопільської області

3010,015

0

3010,015

2408,012

 

602,003

 

12

Енергоефективний проект розвитку: реконструкція будівлі з утепленням горищного перекриття з добудовою приміщень для початкових класів Шибалинської ЗОШ І-ІІ ступенів Бережанської районної ради по вул. Шкільна, 1 в с.Шибалин Бережанського району Тернопільської області

7081,502

0

7081,502

5665,202

 

1416,300

 

13

Реконструкція районного будинку культури по вул. Міцкевича, 4 у м.Бережани Тернопільської області

6000

0

6000

4800,000

 

1200,000

 

14

Енергоефективний проект реконструкції Стриганецької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини по вул. Зеленій, 12А в с. Стриганці Бережанського району

335,638

0

335,638

268,510

67,128

 

15

Будівництво табору в с.Саранчуки (урочище Соколиця)

Проект розробляється 

 

16

Капітальний ремонт пішої доріжки по вулиці Центральна в с.Літятин (зі сторони непарної нумерації будинків) Бережанського району Тернопільської області

422,243

15,746

406,497

386,172

20,325

 

17

Реконструкція будівлі сільского клубу з енергозберігаючими заходами по вул.Бічна, 1 в с.Баранівка Бережанського району Тернопільської області

650

0

650

617,500

32,500

 

18

Капітальний ремонт їдальні Потуторського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області по вул.Некрасова, 42 в с.Потутори Бережанського р-ну, Тернопільської обл.

400

0

400

380,000

20,000

 

19

Реконструкція покрівлі з утепленням горищного перекриття дошкільного підрозділу Потуторського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області по вул.Некрасова, 42 в с.Потутори Бережанського р-ну, Тернопільської обл.

300

0

300

285,000

15,000

 

 

Всього

18 199,398

15,746

18 183,652

14 810,396

3 373,256

 

 

Подаватимуться на фінансування з інших джерел (секторальна підтримка)

 

 

 

 

 

 

20

Модернізація існуючих та влаштування нових систем зовнішнього освітлення на території сільських населених пунктів Бережанського району Тернопільської області

4 358,75

 

4 412,39

4 191,77

220,62

 

21

Модернізація освітлення навчальних приміщень загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл) Бережанського району Тернопільської області

4 412,39

 

4 412,39

4 191,77

220,62

 

Всього

8 771,14

0,00

8 824,78

8 383,54

441,24

 

РАЗОМ

49 611,36

338,16

49 326,84

41 048,66

8 278,18

 

 


 

 

Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

Район презентував власний потенціал на у Міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest-2017», який відбувся 24-26 травня 2017 року в м.Тернополі. В презентаційних матеріалах висвітлено ряд площадок із повною інфраструктурою, території для влаштування індустріальних парків, площі для вирощування енергетичної верби, а також пропозиції реалізації проектів:

-                будівництво вітро геліо станцій на території Бережанського району;

-                створення дорожнього підприємства, що проводитиме ремонт місцевих доріг та буде підконтрольне місцевій громаді Бережанського району. Це буде альтернатива державним установам, що не забезпечують якісного та ефективного ремонту доріг.

Підготовлено інвестиційні пропозиції потенційним інвесторам, які можуть зацікавитись наявним інвестиційним потенціалом району, оформлено інвестиційний паспорт, а саме:

-                підготовлено зведений реєстр потенційно придатних земельних ділянок в кількості 25 об’єктів для розміщення вітро- та геліо- електростанцій із зазначенням площі, прив’язки до ліній електропередавання та транспортних магістралей;

-                підготовлено повний пакет документації (паспорти, хімічні та бактеріологічні аналізи) наявних свердловин питної низько мінералізованої та лікувальної сірководневої води, розміщених на території міста та району. Документи подано потенційним інвесторам.

За результами форуму заключено меморандуми із потенційними інвесторами про співпрацю в напрямку реалізації проектів в галузі відновлювальної енергетики. Взято в розробку 4 земельні ділянки для детальнішого вивчення та формування техніко-економічного обґрунтування спорудження потужностей із виробництва електроенергії.

На даний час ведеться будівництво вітроелектростанції на території Курянівської сільської ради, завезено 3 вітрогенератори, ведуться роботи із їх монтажу, взято дозвіл та буде розпочато будівництво ПС-35/10кВ «Куряни» ТОВ «Біоенергопродукт» ; Тернопільська обл., Бережанський р-н, с. Куряни; вулиця Бережанська, 57. Підрядником будівельних робіт виступатиме ТзОВ «Енерго-Буд-Монтаж» (м. Львів, вул. Гарматія, 9). Таким чином реалізовуються перспективи району в напрямку залучення інвестицій в енергетичну галузь району.

 

 

 

 

 

Бюджет, фінанси та облік

Бюджет району за 2017 рік по власних доходах загального фонду виконано на 112,4%, при плані 27278,6тис.грн. фактичне виконання склало                 30655,8тис.грн.  Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи збільшилися на 8043,0тис.грн. або на 35,6%.

Зокрема з основних видів податків і платежів:

- з податку з доходів фізичних осіб виконання склало 106,7%, при плані 13598,3тис.грн. фактичне виконання склало 14512,3тис.грн.;

- з рентної плати  за використання інших природних ресурсів виконання склало 105,8%, при плані 810,9тис.грн. фактичне виконання склало   857,7тис.грн.;

- з місцевих податків і зборів виконання склало 118,5%, при плані 11715,1тис.грн. фактичне виконання склало 13877,0тис.грн.;

Одержано дотацій з державного бюджету 27052,5тис.грн. або 100,0%  і порівняно з відповідним періодом минулого року дотації збільшились на            16279,0тис.грн.

Субвенцій з державного бюджету одержано 259953,1тис.грн. при плані 261735,5 тис грн. або 99,3%  і порівняно з відповідним періодом минулого року збільшились на 51658,9тис.грн.

Зведений бюджет району за 2017 рік виконано в сумі  317661,4тис.грн. при плані 316066,6тис.грн.,  виконання склало 100,5%. Порівняно з минулим роком бюджет зріс на 75980,9тис.грн. або на 31,4%.

 До Зведеного бюджету за  2017 рік поступило   133718,4 тис. грн. при плановому завданні 126384,3 тис.грн. Індикативний показник виконано на 105,8  відсотка.  В  порівнянні  з   2016  роком   надходження    зросли        на

35083,3 тис.грн. або на 35,6 відсотків.

 До Державного  бюджету за     2017 рік  поступило  49270,6 тис. грн. при плановому завданні 48442,2  тис.грн.  Індикативний показник виконано на 101,7 відсотки. Найбільшу частку в загальній сумі надходжень займає податок на додану вартість – 19615,3 тис.грн. та податок на доходи фізичних осіб –19133,1тис.грн.

     До місцевого бюджету за   2017 рік  поступило   84447,8 тис. грн. при плановому завданні 77942,1 тис.грн. Індикативний показник виконано на 108,3 відсотки.

        Найбільшу частку в загальній сумі надходжень до місцевого бюджету   займає    податок   з   доходів фізичних осіб –55760,7 тис.грн.  або

66,0 відсотків, єдиний податок – 11882,9 тис.грн. або  14,1 відсотки, плата за землю – 11391,8 тис.грн. або 13,5 відсотки. 

 

 

 

 

Промисловість, сільське господарство, будівництво та інвестиції, транспорт та зв’язок

У 2017 році темпи росту обсягів валової продукції сільськогосподарського виробництва району порівняно з відповідним періодом 2016 року складають 101,7 %.                   

            Під урожай 2017 року вся посівна площа у сільськогосподарських підприємствах складала 13,6тис.га. Сільськогосподарськими підприємствами всього зернових і зернобобових культур (включаючи кукурудзу) було посіяно на площі    7,4 тис.га, що на 3,5 тис. га (32 %) менше 2016 року.

Валове виробництво зерна у всіх сільськогосподарських підприємствах,  за попередніми даними головного управління статистики на 01 січня 2018 року, становить 38,3 тис. тонн, що на 9,4 тис. тонн (19,7 %) менше до відповідного періоду 2016 року.  Врожайність – 52,8 ц/га, що на 9,5 цнт/га (21,6 % більше минулорічного показника та на 12,2 цнт/га).

          Сільгосптоваровиробники району вирощували цукрові буряки: на площі 118 га (+ 58 га до 2016 р), накопано 9,6 тис. тонн при середній урожайності   817 ц/га   на рівні  минулого року);

сою на площі 1,5 тис. га, намолочено 3,6 тис. тонн при середній урожайності   24,1 ц/га   ( -0,1 ц/га до  минулого року);

соняшник на площі 2,8 тис. га, зібрано 2,4 тис. тонн при середній урожайності   26,1 ц/га  (+2,2 ц/га до  минулого року);

овочі на площі 172 га, зібрано 702 тонни при середній урожайності   40,9 ц/га   (+16,4 ц/га до  минулого року);

кукурудзу на площі 1,167 тис. га, зібрано 10,08 тис. тонн при середній урожайності 84,6 цнт/га (+12,9 цнт/га до  минулого року).

Під урожай 2018 року проведено посів озимих  зернових культур на площі 3428 га, що на 889 га ( 20,6%) менше минулого року. Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 3008 га, що  на 1374 га (84%) більше минулого року.

Станом на 01 січня 2018 року в сільгосппідприємствах утримується ВРХ- 672 гол. (-161 гол. або -19,3% до минулого року), в тому числі корів-259 гол. (-16 гол. або -5,8%), свиней – 1887 гол. (+862гол. або у 2, рази більше).

За 2017 рік сільгосппідприємствами району  вироблено 231,8 тонн м’яса, що більше відповідного періоду минулого року на 12,8 тонн або на 222%, молока – 1233,2 тонни більше на 388,8 тонн або 46%.

За 2017 рік надій молока на 1 корову в сільгосппідприємствах становить 4484 кг, що на 1310 кг (41,3%) більше, ніж за минулий рік.

Перспективою розвитку тваринницької галузі є нарощування поголів’я ВРХ та свиней. Для цих цілей в ТОВ «Вербів»  реконструйовано  приміщення для утримання 800 голів свиней. В ТОВ «Жива Земля Потутори» проведено реконструкцію молокоблоку, де встановлено збірний  молокопровід, який обладнаний пульсаторами попарного доїння, що забезпечує стерильність і не допускає забруднення  молока. Загалом там розміщено 40 дійних корів.

У районі налічується 4 сільськогосподарських  обслуговуючих кооперативи,  в т. ч.  СОК «Волошковий край»  у  с. Волощина,   створено   у

2017 році. Всі кооперативи діючі.

Сільськогосподарські  обслуговуючі кооперативи «Бережанський край» та «Кринички»  здійснюють вирощування ягід малини, площа посадки яких в цьому році становила майже 16,8 га. За 2017 рік СОКом «Бережанський край» надано послуг членам кооперативу з реалізації продукції малини. Обсяг реалізованої через СОК продукції становив близько 65 тонн.

СОК «Кринички» займається наданням послуг з виготовлення паливних брикетів, переробки воску та кормів, і здійснення сільськогосподарської діяльності.

У с.Біще створений молочний кооператив «Годувальниця». Молокоприймальний пункт обладнаний найсучаснішим обладнанням, яке дає змогу зберігати молоко, визначати його якість та реалізовувати як висококондиційну та якісну продукцію.  Підібрані земельні ділянки під створення культурних пасовищ – поліпшених пасовищних угідь, які дадуть змогу забезпечити високу продуктивність тварин. Обсяг реалізованого через СОК молока становив близько 52,5 тонн

У с.Куряни  відкрито молокоприймальний пункт, який обладнаний найсучаснішим обладнанням, що дає змогу зберігати молоко, визначати його якість.

У 2017 році з обласного бюджету за «Комплексною програмою розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2016-2020 роки» за напрямком підтримка сільськогосподарської кооперації профінансовано:

СОК «Бережанський край» в сумі 35401 гривень, що дало можливість придбати мотооприскувачі та часникосаджалку;

МОК «Годувальниця» - 40000 грн, придбано охолоджувач молока.

Перспективою сільськогосподарських  обслуговуючих кооперативів є встановлення лінії переробки та лінії шокової заморозки ягід, вишні, брокколі, горошку та інших культур на території району.

Згідно моніторингу за грудень 2017 року середній рівень заробітної плати   по галузі  сільського  господарства  в  районі  становив  4128 грн. На

2018 рік планується підвищення заробітної плати до 4800 грн. в місяць.

 

На території міста Бережани зареєстровані такі будівельні організації:

-                МПП «Ключ»;

-                ПП «Новий крок»;

-                ДО «Міжрайонне управління водного господарства»;

-                ПП «Бережани – Агробуд»;

-                ПП «Бережани – Буд»;

-                МПП «Чумацький шлях».

В сільській місцевості зареєстровані такі будівельні організації:

-                ТОВ «Тростянець трейдбуд інжиніринг»;

-                ТОВ «Терра буд ресурс».

Фактично всі будівельні роботи виконувалися в сільській місцевості, однак суб’єкти виконання робіт зареєстровані на території міста Бережани.

Виконано будівельних робіт на суму 4141,0тис.грн., або 69,2% у порівнянні із аналогічним періодом 2016 року, що становить 0,3 % до загальнообласного показника. Згідно статистичних даних  обсяг виконаних будівельних робіт по району (сільська місцевість) становить – 0 грн., оскільки всі статистичні дані щодо виконуваних будівельних робіт вважаються за місцем реєстрації будівельної організації.

Будівельними підприємствами району освоєно коштів:

-        державна організація «Бережанське  міжрайонне  управління  водного господарства» - 1402 тис.грн.;

-        ПП «Новий крок» - 2479 тис. грн.;

-        МПП «Ключ» - 260 тис.грн.

Прийнято в експлуатацію житла по Бережанському району за січень–вересень 2017 року - 3191м2 загальної площі, по району (сільська місцевість) - 336 м2  , що становить 746,7 % до відповідного періоду 2016 року або у 7,5 рази більше  обсягів cічня–вересня 2016 року.

ТОВ «Підвисоцький завод будматеріалів» виробляються будівельні матеріали: вапно, вапняк. Обсяг виробництва протягом 2017 року склав 38743,3 тис.грн., що становить 107 % до відповідного періоду минулого року. Підприємством постійно проводяться заходи для вкладення капітальних інвестиції щодо модернізації виробничих потужностей. Протягом 2017 року проведено  капітальний ремонт шахтної печі №2, з метою забезпечення економії використання вугілля. Проте, проблематикою діяльності підприє Відгрузка товарної продукції через залізничний транспорт, відсутність  вантажних вагонів

Причиною низького росту обсягів капітального будівництва є ряд причин, зокрема низький платоспроможний попит населення району, недостатнє фінансування районної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла в Бережанському районі на 2010-2017роки, яка передбачала забезпечення доступним житлом громадян району. Також, наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва, значне подорожчання кредитних ресурсів, зменшення попиту на житло – головні фактори, які впливають на галузь.

У січні–вересні 2017 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 38,271 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 0,8% до загальнообласного обсягу. Обсяг капітальних інвестицій в розрахунку на одну особу склав 1631,0 грн. (по області – 4135,3 грн).

За січень-вересень 2017 року в сільській місцевості району освоєно  15,922 млн. грн., що становить 0,4 до загального обсягу по області та в розрахунку на 1 особу становить 472,5 грн.

 Обсяг   капітальних   інвестицій   в   сільській  місцевості  району   за

9 місяців 2017 року за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:

-  в будівництво – 65% - 10,349 млн.грн.;

- в сільське господарство, лісове та рибне господарства -20% - 3,184 млн.грн.;

- в промисловість – 10%  -1,592 млн.грн.;

- інше - 5%  0,796 млн.грн.

За попередніми оцінками очікується, що за рахунок усіх джерел фінансування у 2017 році буде освоєно майже 23,0 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 4,2% менше  відповідного показника 2016 року. Капiтальнi iнвестицiї на одну особу складатимуть 1150 гривень.

 

 

Енергоефективність та енергозбереження

Впровадження проектів, перерахованих у додатках 1 та 2,  забезпечить економію бюджетних коштів (за умови дотримання відповідних вимог щодо охорони праці, санітарних норм та правил тощо) на оплату спожитих бюджетними установами енергоносіїв, що використовуються для потреб опалення в розмірі 309,4тис.грн щорічно.

Станом на  01 січня 2018 року оплата за спожиті енергоносії становить: за електричну енергію – 99,8%, бюджет –101,3% в т.ч.: державний – 104,9%, обласний – 104,9%, місцевий – 97,6%, населення – 98,7%; за природний газ – 98,5%; бюджет – 94,7%, населення – 102,1%; за теплову енергію –  98,0%, бюджет – 99,7% в т.ч.: державний – 100,0%, обласний –99,1%, місцевий – 99,8%, населення – 42,6%.

 

 

Соціальний захист та соціальні послуги, ринок праці та доходи населення

         Одним із основних напрямків діяльності управління соціального захисту населення в  2017 році була організація роботи з призначення  субсидій на житлово – комунальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015р. №106.

Протягом 2017 року за призначенням субсидій звернулося 8733 сімей. Проведено перерахунки у зв’язку з початком та закінченням опалювального періоду та зміною цін і тарифів на послуги у 37519 випадках. В 2017 році нараховано субсидій на суму  105999,5 тис.грн., профінансовано - 103246,3 тис.грн. Заборгованість станом на 01.01.2018р. становила 50012,0 тис.грн.

 В 2017 році за призначенням субсидій на тверде паливо та скраплений газ  звернулося 838 сімей, яким призначено субсидію на суму 2267,3 тис.грн. Заборгованість станом на 01.01.2017 р. склала-194,4 тис.грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №117 в районі продовжується робота щодо наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Станом на 01 січня 2018р. на обліку ЄДАРП перебуває 11316 осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, що складає 36 відсотків від загальної чисельності громадян району (41106 осіб).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2016р.№389 ”Про Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї” з 01.07.2015р.були припинені всі пільги і перераховані від доходу, так соціальна пільга в 2015р. становила 1710грн. на одну особу,  в 2016р. - 1990грн., а в 2017 році - 2240грн.

  У   2017  році     нараховано   пільги  за  надані   послуги   на    суму

4520,3 тис.грн., відшкодовано -  4194,5 тис.грн., заборгованість склала – 1588,3 тис.грн.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснює призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Так, в 2017 році за даним видом допомоги звернулося 661 сім’я, призначено та виплачено допомогу на суму  23527,7 тис.грн. Заборгованість станом на 01 січня 2018 року - відсутня.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» станом на 01 січня 2018 року всього отримувало 1527 осіб, яким здійснено нарахування та проведено виплату на суму 25106,4 тис.грн., заборгованість  відсутня.

Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх не відоме відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000р. №1192 станом на 01 січня 2018року  отримувало 23 особи, здійснено нарахувань та виплат на суму 151,4 тис.грн.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» станом  на 01.01.2018р. одержувало 587 осіб, яким здійснено нарахувань та проведено виплат на суму  10806,1 тис.грн. Заборгованість відсутня.

Допомогу по догляду за психічно хворими відповідно до постанови КМУ від 22.02.2006р. №189 в 2017 році одержували 124 особи, яким призначено та виплачено допомоги на суму 2572,0 тис.грн. Відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 №509”Про затвердження Порядку оформлення і видачі довідки та взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”  управління соціального захисту населення проводить взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та  видачу довідок взяття на облік.  Так станом на 01.01.2018р. зареєстровано 50   переміщених осіб, 30 сімей .

Щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014р. №505 в 2017р. виплачувалося 14 особам на суму 222,3 тис.грн..

           В районі проживає 1627 інвалідів різних категорій. Для кращого обслуговування та створення належних умов життя громадян в районі розроблені та діють програми «Турбота», «Програма ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів».

В 2017 році проводилися компенсаційні виплати особам з  інвалідністю:

-                          на бензин  та транспортне обслуговування: - 20 особам на суму 9,7 тис.грн.;

-                          компенсація замість санаторно-курортного лікування: - 7 особам на суму -  1,9 тис.грн.

         Протягом 2017 року видано 463 направлення особам з інвалідністю на виготовлення індивідуальних  та серійних виробів  засобів реабілітації.

          Відповідно до фінансування у 2017р. виплачено одноразову матеріальну допомогу 17 особам з інвалідністю та 27 малозабезпеченим особам на суму – 29,38 тис.грн..

Протягом 2017 року  27 осіб скористалися санаторно-курортним лікуванням.

З них:

-  виділеними по лінії соціального захисту - 13 чол.;

- закуплених УСЗН на суму 71 820 грн. – 14 чол., а саме:

  інваліди війни -1 ; учасники бойових дій з числа АТО – 10;  інваліди загального захворювання - 11 в т.ч. інваліди спинальники – 1; учасники бойових дій – 1; учасники війни – 4.

  Станом   на  01  січня  2018  року   на  обліку  в  управлінні  перебуває

177 учасників бойових дій з числа учасників АТО, 1 інвалід війни 1 групи з числа учасників АТО, 4 учасники війни та 4 членів сім’ї загиблих  учасників АТО.

 Всім ветеранам  надано пільги на житлово – комунальні послуги згідно законодавства.

 На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває  19 ветеранів з числа учасників АТО. В 2017 році 6 учасників  бойових дій пройшли професійну реабілітацію .

          Щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році виплачено 1965 ветеранам  війни на суму 1416,4 тис.грн.

На обліку в управлінні перебуває 112 учасників ЧАЕС в т.ч.:

         -  I категорії - 11 чол.;

         - II категорії - 50 чол.;

         - III категорії - 34 чол.;

         - дітей -17.

     По 6 Чорнобильських програмах - 95 особам в 2017 році виплачено компенсацій на суму – 202,7 тис.грн.

                  Одним  з основних напрямків діяльності управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  була організація  роботи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати в усіх галузях виробництва.

           За статистичними даними станом на 01 січня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Середньомісячна заробітна плата за статистичними даними станом на 1 жовтня 2017 року склала :

 - в районі –5399 грн. у 1297 штатних працівників, це 95,6 % до середнього рівня по області;

 - у місті 5992 грн. у 3771 штатних працівників, це 106,1% до середнього рівня по області.

            Станом на 01 січня 2018 року створено 940 нових робочих місць, що становить144,6% до річного завдання, в тому числі:

-                          зареєстровано фізичних осіб-142;

-                          в юридичних осіб-540;

-                          у найманих у фізичних осіб-228.        

На обліку в об'єднаному управлінні станом на 01 січня 2018 року перебуває 16491 одержувачів пенсійних виплат.

 Станом на 01 січня  2018 року середній розмір пенсії становить 1836,55 грн., що в 1,26 рази більше встановленого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Впродовж 2017 року в Управлінні призначено 628 нових пенсій та проведено 1665 поточних перерахунків

Станом на 01 січня 2018 року 6464 пенсіонерів, 39,16 % від загальної чисельності, отримують пенсію через вкладні рахунки в  установах банків. 

 

Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт, сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

 

Обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні є дошкільна освіта. Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку у районі здійснюють 20 дошкільних навчальних закладів:

6 дитячих садки загального типу  розвитку та 14 навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» у населених пунктах сільської місцевості Жовнівка, Посухів (Іст), Божиків, Біще, Вербів, Літятин, Підвисоке, Урмань (ІІст), Куропатники, Мечищів, Саранчуки, Рекшин, Слов’ятин, Рогачин (ІІІст).

 Всього в них виховується і навчається 395 дітей, що становить 60% від дітей віком від 3 до 6 років.

Охоплення дітей 5-річного віку усіма формами дошкільної освіти у районі становить 100 %.

Охоплення дітей дошкільною освітою усіма формами становить 62,6% (дітей віком  від 3-6 р.).

 У 2017-2018 навчальному році в районі працює 31 денний заклад освіти Міністерства освіти і науки України, у яких навчається 1769 учнів. У тому числі:

-                     заклади загальної середньої освіти І ступеня – 10  (94 учні);

-                    заклади загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – 11 (571 учень);

-                    заклади загальної середньої освіти І-Ш ступенів - 10 (1104 учні).

 Середньорічна вартість утримання 1 учня у 2018 році  в районі складає 17,321тис. грн.

      З метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти у сільській місцевості, створення умов для здобуття загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки, поглибленого вивчення окремих предметів, а також раціонального і ефективного використання наявних ресурсів в районі створено опорний загальноосвітній навчальний заклад на базі Потуторської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бережанської районної ради з філіями у Літятинському НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів - ДНЗ», Жовнівському   НВК  «ЗНЗ І ступеня - ДНЗ»,    Посухівському   НВК   «ЗНЗ

І ступеня - ДНЗ». Передбачається створення ще трьох опорних шкіл.  Придбано один шкільний автобус для Потуторського НВК.

У загальноосвітніх навчальних закладах району протягом 2016-2017 навчального року навчається на даний час 19 дітей   дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.  Усі ці діти були забезпечені до новорічних та різдвяних свят святковими подарунками, а також забезпечені харчуванням із додержанням встановлених нормативів якості та безпечності харчових продуктів. Гарячим харчуванням у цьому році користується  356 дітей, серед них 220 дітей з малозабезпечених сімей та 27 дітей –інвалідів. Для кращого фінансування  харчування школярів залучено кошти батьків та спонсорські до фінансування. Так, в Тростянецькій, Шибалинській  школах І-ІІ ступеня, Саранчуківському, Урманському та Підвисоцькому НВК харчування здійснюється за рахунок коштів місцевої громади. Позитивний досвід харчування школярів у Потуторському НВК. Тут діти отримують за мінімальні кошти  повноцінне одноразове харчування.

            Протягом   2017  року   забезпечено  оздоровленням  та відпочинком

897 дітей (50,3 %), з яких оздоровленням – 37 дітей (1,9 %), відпочинком – 862 дітей (48,4 %). З місцевого бюджету для фінансового забезпечення  оздоровчої кампанії було виділено - 139,5 тис. грн. За ці кошти 38 дітей пільгових категорій оздоровились в ОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району та дитячому оздоровчому комплексі «Наталія» Рахівського району Закарпатської області.

        Протягом року за рахунок коштів державного бюджету 37 дітей направлялися на оздоровлення в державне підприємство ,,Український дитячий центр ,,Молода гвардія” (м. Одеса), державне підприємство «Міжнародний дитячий центр Артек» (м. Київ), в межах Тернопільської області - дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Лісова пісня» м. Борщів, дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» м. Скала-Подільська Борщівського району  та дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Ромашка” с. Нирків.

Протягом літнього періоду при загальноосвітніх навчальних закладах району функціонували 22 пришкільні мовні табори де відпочивали 511 дітей району. При греко-католицьких церквах організований відпочинок, де охоплено 352 дітей.

   З  18 - 23 липня 2017 року  організовано  на  хуторі  Соколиця  біля

с. Саранчуки районний вишкільно-оздоровчий табір ім.І.Гавдиди «Лисоня», де відпочивали 34 дітей.

            З метою соціального захисту та всебічного розвитку дітей соціально незахищеної категорії протягом оздоровчої кампанії 2017 року було передбачено першочергове оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.  

                   Відділом освіти районної державної адміністрації підготовлено                   163 солодких подарунки для дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, у яких виховуються четверо і більше дітей.

Творчо використовується потенціал туристсько-краєзнавчої роботи у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді в районі.

З метою героїко-патріотичного виховання дітей та молоді в районі діють:

- 10 військово-патріотичних клубів;

- 8 музеїв у навчальних закладах.

 За результатами туристсько-краєзнавчого екологічного конкурсу «Посади калину» лауреатом обласного етапу стали дослідження учнів Нараївської ЗОШ І- ІІІ ст., а на ХХХІ обласних геолого-географічних змаганнях учнівської молоді у с. Млиниська Теребовлянського району команда учнів Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст.  зайняла ІІІ призове місце.

3-4 вересня 2017 року з метою відзначення 101- річниці боїв Українських Січових Стрільців на горі Лисоня  організовано  масове сходження учнів та педагогічних працівників шкіл району на гору Лисоня, де  проводились туристсько-спортивні заходи та конкурс – вікторина знавців історії Українського Січового Стрілецтва.  Влітку  2017 року на базі військово – патріотичного  табору «Лисоня» ім.Івана Гавдиди  діяв вишкільно-оздоровчий табір для школярів району.

         Укладено  договір з підрядчиком на виконання робіт з впровадження

енергозберігаючого проекту розвитку: реконструкція системи опалення та

теплотраси Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст., на суму 375,9тис.грн.;

        - розпочато роботи з перекриття даху будівлі  Лапшинській ЗОШ І-ІІ ст. на суму 735,528тис.грн.;

       - завершено роботи у Вербівському НВК щодо заміни вікон, дверей, заміни покрівлі, штукатурювання фасаду, переведення котельні на альтернативний вид палива на суму 4268,114тис.грн.;

        - виконано роботи щодо заміни покрівлі та утеплення горищного перекриття в Урманському НВК на суму 731,750тис.грн.;

           - реконструкція корпусу No3 Котівської ЗОШ щодо заміни покрівлі, облаштування відмостки, вікон на суму 274,335тис.грн.;

           - проведено роботи з ремонту фасаду Шибалинської ЗОШ;

           - проведено заміну газового котла на більш енергоефективний у Рогачинському НВК.

     З метою сприяння залученню учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом, покращенню роботи спортивних секцій у загальноосвітніх навчальних закладах протягом 2017 навчального року проведено ХХІ Спортивні ігри учнівської молоді Бережанщини.         

    У шкільних,  районних  та  обласних  змаганнях  взяли  участь  понад

1750 школярів, що сприяло пожвавленню позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи. Незмінними призерами Спартакіади серед сільських шкіл  є Куропатницький НВК, Потуторська ЗОШ І-ІІІ ст., Рекшинський НВК, Підвисоцька ЗОШ ст. І-ІІ,  Надрічнянська ЗОШ І-ІІ ст.,  Шибалинська ЗОШ І-ІІ ст., Божиківський НВК.

На базі Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено та організовано районну дитячо-юнацьку військово- патріотичну гру «Сокіл» - («Джура»).  Проведено обласний семінар - практикум з фізичної культури на базі Біщівського НВК та спільний районний семінар-практикум  вчителів фізичної культури та Бережанського агротехнічного коледжу. Організовано та проведено конкурс на найкращий урок з фізичної культури та урок з елементами футболу. Проведено конкурс у номінації фізична культура «Вчитель року – 2017».

З метою захисту прав та законних інтересів дітей в Бережанській райдержадміністрації впродовж 2017 року   відбулось 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини.

Протягом 2017 року 4 дітям надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 1 дитину-сироту та 1 дитину, позбавлену батьківського піклування влаштовано під опіку родичів; 3 дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано в Бережанську загальноосвітню школу-інтернат.

      28 лютого 2017 року проведено нараду-семінар з сільськими головами району на тему співпраці між органами виконавчої влади на місцях та службою у справах дітей з питань соціально-правового захисту дітей.

25 липня 2017 року в Бережанському районному центрі зайнятості проведено нараду-семінар на тему «Стан додержання законодавства про працю дітей».

      11 грудня 2017 року проведено кущовий семінар-тренінг для працівників, які ведуть питання запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, попередження правопорушень у дитячому середовищі на тему: «Взаємодія суб’єктів право виховної роботи щодо правопорушень у дитячому середовищі».

Для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, організовуються заходи, такі як «Зустрічаємо Великдень» , дитячий фестиваль «Казка в Бережанському замку», «Щедрий Святий Миколай» та інші.

 

 

Мережа закладів культури Бережанського району у 2017 році налічує 83 установи.  У звітному  році  в районі  функціонують: 40 клубних закладів  

(1 районний будинок культури, 6 сільських будинків культури, 33 сільських клуби), 41 бібліотека (1 центральна районна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка,1 центральна районна бібліотека для дітей ім. Л.Українки, 39 бібліотек-філіалів), 1 початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (Жуківська державна музична школа), 1 краєзнавчий музей.

З метою інформування населення та висвітлення своєї діяльності в мережі інтернет на  сторінках відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації, краєзнавчого музею, Жуківської музичної школи, централізованої бібліотечної системи та районного будинку культури  висвітлюється діяльність закладів культури нашого району.

Після проведення заходів у сільських клубних закладах матеріали та фотосвітлини публікуються у районній газеті «Бережанське віче».

У 2017 році відділом культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації видано «Календар пам’ятних дат Бережанщини на 2018 рік».

 

Культурно-дозвіллєва діяльність

Закладами культури району  проведено багато змістовних заходів, передбачені планами їхньої роботи, а саме:

-         районний фестиваль вертепних дійств «Ясна зірка засіяла» (9 січня);

-       районний конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка (6 березня);

-       фестиваль «Театральна мозаїка – 2017» (29 квітня);

-       фестиваль «Танцювальна весна» (27-28 травня);

-       фестиваль угорської культури «Ференц-Фест» (6-8 травня);

-       європейська ніч в музеї (15-20 травня Бережанський краєзнавчий музей спільно з обласним комунальним музеєм Богдана Лепкого, музеєм книги, ДІАЗ у м.Бережани, районною бібліотекою);

-       другий районний фестиваль «Дзвінкі соловейки» (9 червня);

-       святкування з нагоди Дня Молоді та Дня Конституції у с.Мечищів (28 червня);

-       семінар-практикум сільських клубних закладів (4 липня);

-       другий районний фестиваль лемківської культури у с. Гутисько «Єднаймося, братове з лемківського роду!» (27 серпня);

-       ХІІ Регіональний фестиваль стрілецької, повстанської та сучасної патріотичної пісні «Дзвони Лисоні», а також заходи із відзначення 101-річниці боїв на г. Лисоня, у програмі яких: заплановано перепоховання останків австрійських вояків Першої світової війни, частковий ремонт каплиці на г. Лисоня, організовано патріотичні табори, концерт (03 вересня);

-       другий обласний медовий фестиваль-ярмарок «Жу-Жу-Жуків» (17 вересня);

-  IV Міжнародна наукова конференція «Бережанська гімназія: сторінки історії» (19 вересня);

-       конкурс вокальних колективів сільських клубних закладів (22 жовтня);

-       фестиваль «Родинне перевесло» (12 листопада).

У 2017 році проведено  творчий звіт Бережанщини, присвячений 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії, Покрову Пресвятої Богородиці, Дню Українського козацтва та Дню Захисника України (15 жовтня), а також творчі звіти аматорських колективів у семи сільських радах, які проходили на території сільських закладів культури, а саме:

-         Надрічнянської сільської ради, присвячений Дню Соборності України (20 січня);

-         Вільхівецької сільської ради, присвячений пам’яті Героїв Крут (26 січня);

-         Мечищівської сільської ради, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні (10 лютюго)

-         Нараївської сільської ради, присвячений Дню Матері (14 травня);

-         Рекшинської сільської ради, присвячений Дню Героїв (21 травня);

-         Жуківської сільської ради, присвячений святу Івана Купала (07 липня);

-         Жовнівської сільської ради, присвячений Дню Батька (06 жовтня);

-         Підвисоцької сільської ради, присвячений Дню проголошення ЗУНР

(10 листопада);

Упродовж  2017 року творчий звіт організував народний аматорський хор «Покрова» (19 листопада), а також проведено творчий звіт естрадної студії «Крок» з подальшим захистом його на звання «зразковий».

 

В районі функціонують центральна районна комунальна лікарня та Комунальний заклад “Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної допомоги)”.

ЦРКЛ налічує  185 ліжок та має 7 відділень, в яких працюють 90 лікарів та 214 медичних сестер. В 2017 році ЦРКЛ проліковано 7536 пацієнтів.

        За кошти місцевого бюджету та позабюджетні кошти у   2017 році для ЦРКЛ придбано медапаратуру та медичне обладнання на суму 788,23тис.грн.

Проведено  капітальний ремонт  із повною заміною труб теплотраси до дитячого корпусу, в поліклінічному відділі – від корпусу до розпридільного  колектора на загальну суму 52,528тис.грн (бюджетні кошти). Проведено капітальний ремонт мережі освітлення в хірургічному та терапевтичному корпусах (за позабюджетні кошти – 8,2тис.грн.).   

Комунальний заклад “Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної допомоги)” має у своєму підпорядкуванні 7 амбулаторій, 8 ФАП та 25 ФП. У Центрі працює 33 лікарів та 100 медичних сестер.

         Проведені внутрішні поточні і інші часткові ремонтні роботи у  10-ти ФП та 1 амб. ЗПСМ  (Стриганці, Надорожнів, Рогачин, Волиця, Біще, Тростянець, Мечищів, Літятин, Комарівка, Гутисько, Вербів ) на загальну суму 27,5 тис.грн.

            Відповідно до спільного проекту ЄС/ПРООН « Місцевий  розвиток орієнтований  на громаду» завершується  реалізація  мікропроекту  громади «Енергозберігаючі  заходи  у Волощинській АЗПСМ» - капітальний ремонт фасаду з його утепленням, утеплення даху, заміна віконних та дверних блоків загальною вартістю 497,02 тис.грн.

            По проекту регіонального розвитку «Реконструкція будинку під ФАП с. Саранчуки» проведені роботи щодо заміни покриття даху, утеплення стін, заміни вікон на металопластикові; встановлення котла на альтернативний вид палива, загальною вартістю  1496,325 тис.грн. 

Бережанським КЗ БЦПММСД сформовано на 100%  «Червоний реєстр пацієнтів».

            Для введення електронного реєстру пацієнтів закуплено   комп’ютерну техніку (100% від потреби) на суму 339,5 тис.грн.  Проведено її підключення до загальної мережі «Інтернет».

            Завершено процес створення «Електронного ключа» у кожного сімейного лікаря.

            Програма «Доступні ліки» виконана на 66,9% річного бюджету програми (на суму 683,684тис.грн. при плані 1,022тис.грн.); кількість осіб, які отримали ліки становить 15207.    

 

Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища

Площа Бережанського району  становить 66113, 0 га:

 в тому числі сільськогосподарських угідь 38603,9180га  із них:

    - земельні частки (паї)  - 19928,72га;

    - землі запасу - 3212,0511га;

    - землі резервного фонду – 278,3516га;

    - землі фермерських господарств – 1581,8040га.

      Сільськогосподарськими товаровиробниками  у районі укладено 12995 договорів оренди із громадянами , власниками  земельних часток (паїв)  на загальну площу – 12994,16 га, також на території району укладено договора оренди на земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення на площу 994,81га.

        У 2017 році в районі проведено три аукціони з продажу  права оренди земель державної власності сільськогосподарського призначення, на яких продано право оренди 20-ти земельних ділянок загальною площею 402,1 га в результаті чого до бюджетів місцевих рад надійде 2252,1 тис. грн.

      У 2017 році Головним управлінням  Держгеокадастру у Тернопільської області укладено три договори оренди земель державної власності сільськогосподарського призначення (колишні господарські будівлі та двори) на території Лапшинської сільської ради площею 0,1162га, з річною орендною платою 8761,15грн. 

     Землі лісогосподарського призначення– 22586,8895 га. Основним землекористувачем є  ДП  «Бережанське лісомисливське господарство» - 17114,0072га , а також у землях запасу сільських рад перебувають ліси колишніх КСП  - 5472,8823га.

       У 2017 році ДП  «Бережанське лісомисливське господарство» встановлено (відновлено) межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) на площі 988,0га.

      Землі  водного  фонду ( ставки) в кількості 36 -  займають  площу 605,3969га.

На підставі правовстановлюючих документів (договорів оренди) використовується  18 водних об’єктів загальною площею  255,7494 га.

За оренду земель водного фонду до бюджету місцевих рад у 2017 році поступило  199,2тис. грн.

         Порушені землі (кар’єри) в кількості 48 - займають площу 101,32 га.

Із них  8 кар’єрів  площею 32,16 га  використовуються згідно правовстановлюючих документів.

       Кар’єри на площу  69,16  га перебувають у землях запасу сільських рад в результаті  ліквідації селянських спілок.

      На виконання «Програми використання та охорони земель у Бережанському районі на 2010-2017р.»  видано 12 розпоряджень голови районної державної адміністрації   про надання дозволу на розробку проектів землеустрою , що забезпечують еколого – економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. ТОВ «Крона»  виготовлено проект землеустрою , що забезпечує еколого – економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь по Надрічнянській та Жуківській сільських радах.

      За час дії Програми в районі  проведено рекультивацію піщаного кар’єру на території  Рогачинської сільської ради на площі 4,0га, вартість робіт становить 180,0тис. гривень (ТОВ «Підвисоцький завод будівельних матеріалів»).

       У 2017 році виготовлено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Державним підприємством «Бережанське лісомисливське господарство» для ведення лісового господарства на площу 66,37,99га, в тому числі; на території Саранчуківської сільської ради на площу 32,0га та Потуторської сільської ради  на площу 34,3799га.

     Встановлено в натурі (на місцевості) межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на площі 719,0га.

      У 2017 році проведено інвентаризацію земель на площі – 1098,982га, в тому числі в межах населених пунктів та 66,8га, за межами населених пунктів 1032,157га.

 

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Планове завдання Бережанського об’єднаного міського військового комісаріату щодо залучення військовозобов’язаних на військову службу за контрактом у 2017 році становило:

-         у І кварталі планове завдання 17 осіб – виконання  становить

76 відсотків;

-         у ІІ кварталі планове завдання 17 осіб – виконання - 76 відсотків;

-         у ІІІ кварталі планове завдання 12 осіб – виконання - 100 відсотків;

-         у ІV кварталі планове завдання 14 осіб – виконання - 78 відсотків.

На території Бережанського району діє 3 рекрутингових пункти (Бережанська районна рада, Бережанський районний центр зайнятості, Бережанський об’єднаний міський військовий комісаріат).

Проводяться систематичні агітаційно-роз’яснювальні заходи серед населення, спрямовані на залучення військовозобов’язаних до контрактної служби в Збройних Силах України. Зокрема:

- в громадських місцях, білбордах, офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, в районній газеті «Бережанське віче» у щотижневих виданнях розміщуються агітаційні матеріали щодо військової служби за контрактом, надання соціальних гарантій та грошового забезпечення військовослужбовцям;

- в соціальній мережі інтернет (facebook) поширюються відеоматеріали щодо престижності військової служби в Збройних Силах України за контрактом.

Відповідно до Програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об’єднаним міським військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2017  році,   затвердженої  рішенням   сесії   Бережанської   районної   ради

23 лютого 2017 року, здійснювалася виплата одноразової грошової допомоги громадянам, які виявили бажання та уклали контракт із Збройними Силами України у 2017 році у розмірі 5 тис.грн.

Виконання планових показників відправки молодого поповнення до Збройних Сил України та інших формувань на строкову військову службу виконано в повному обсязі.

 

 

 

 

ІІІ. Суспільно-політична ситуація

  

Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

    Протягом  2017  року  до  Бережанського  відділу  поліції  надійшло

 2785  звернень громадян, що на 2,7% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2016 році – 2711). Із зареєстрованих у 2017 році – 346 звернень містили ознаками кримінальних правопорушень та 2439 звернень без ознак кримінального правопорушення. За наслідками проведених перевірок по зверненнях громадян, що містили ознаки кримінального правопорушення 312 – внесено у Єдиний реєстр досудових розслідувань (далі – ЄРДР) та 33 звернень громадян приєднано до інших ЄРДРів. По зверненнях громадян, що не містили ознак кримінального правопорушення, за наслідками проведених перевірок внесено в ЄРДР 43 (раптові смерті, нещасні випадки, пожежі, тощо) складено 223 адміністративних протоколи,  41 звернення відправлено згідно Закону України «Про звернення громадян» за належністю, 122 звернення зареєстровано в журналі єдиного обліку, а решту звернень розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Зокрема, слідчими слідчого відділу протягом 2017 року забезпечено розслідування та направлення до суду 110 кримінальних правопорушень, з яких 23 кримінальних правопорушень категорії тяжкі та особливо тяжкі, 14 кримінальних правопорушень – злочини пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин

У звітному періоді активізовані заходи щодо покращення стану адміністративно-штрафної практики на території обслуговування. Зокрема, працівниками Бережанського відділу поліції виявлено 1989 адміністративних правопорушення, що у 2,2 рази вище рівня 2016 року (909). Більше 48% (958) адміністративних протоколів було складено за порушення вимог правил дорожнього руху.

Значна увага приділяється протидії вчинення насильства в сім’ї, впродовж звітного періоду виявлено 179 фактів вчинення адміністративних правопорушень даної категорії. За всіма фактами скоєння адміністративних правопорушень винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

В районні діє районна програма сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Бережанського району Тернопільської області на 2017-2019 роки, затверджена рішенням сесії районної ради від 23 грудня 2016 року №170.

У 2017 році до районної державної адміністрації надійшло подання прокурора Теребовлянської місцевої прокуратури "Щодо проведення службового розслідування" щодо осіб, які допустили помилки при заповнені декларації осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік. За даним фактом проведено службове розслідування. За результатами службового розслідування державним службовцям вказано на не припустимість допущення помилок при заповнені декларації за 2017 рік та складені відповідні акти, копії яких направлено в Теребовлянську місцеву прокуратуру.

 

     Упродовж 2017 року робота із зверненнями громадян в Бережанській районній державній адміністрації та органах місцевого самоврядування Бережанського району проводилась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За звітний період до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Бережанського району надійшло 4750 звернень громадян.  Позитивно вирішено 3882 звернення або 82%.

Упродовж 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 605 письмових звернень громадян, що на 85 більше ніж за відповідний період 2016 року або на 14%, з них: 11 – колективних, питома вага яких становить 1,8%. Позитивно вирішено 428 звернень громадян або 70,7%, у 2016 році – 81%.  Збільшилося число звернень з питань аграрної політики і земельних відносин, охорони здоров’я, освіти.

Дотримуючись затверджених графіків прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації протягом 2017 року проведено               70 особистих і 36 виїзних днів прийому громадян.

Під час особистих прийомів до керівництва районної державної адміністрації надійшло 176 звернень. Переважна більшість цих звернень стосувались питань: охорони здоров’я та освіти, соціального захисту, надання матеріальної допомоги на лікування та повернення коштів за пільговий проїзд, земельних конфліктів.

  З числа звернень, спрямованих жителями району до органів влади вищого рівня, спеціалістами райдержадміністрації розглянуто звернення:

- - з Адміністрації Президента України – 1 звернення (про проведення капітального ремонту дороги);

- з Кабінету Міністрів України – 2 звернення (про соціальний захист інваліда, про ремонт дороги);

- з Тернопільської обласної державної адміністрації - 6 звернень (про ремонт дороги, про надання житла тимчасово переміщеній особі, про покращення житлових умов, про знищення бібліотечних фондів, про передачу у користування приміщення монастиря, про відкриття дитячого садочку в с.Вільховець).

 Районною державною адміністрацією забезпечено оперативне реагування на 49 звернень громадян, які надійшли на телефонну «гарячу лінію» Урядового контактного центру (на 11 більше, ніж в 2016 році) та проведено низку організаційних заходів щодо їх своєчасного вирішення. Ці звернення стосувались питань отримання та нарахування житлових субсидій, невиплати компенсації за зекономлений газ, призначень соціальних допомог та надання грошових допомог, надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг сільським вчителям, про санаторно-курортне лікування, про норми та ліміт споживання послуг, про автобусне сполучення, вартості квитків на транспортні послуги та надання пільг на проїзд, ремонту дороги, про трудові та земельні спори, підвезення школярів, надання житла тимчасово переміщеним особам, покращення житлових умов, про передачу у користування приміщення монастиря, про відкриття дитячого садочку.

За звітний період зменшилася кількість колективних звернень, цьогоріч їх надійшло 11 (в 2016 році – 17). Колективні звернення стосувалися питань будівництва дороги та транспортного сполучення, земельних конфліктів, діяльності ЗОШ, відкриття дитячого садочку,  виділення коштів для придбання коліс до шкільного автобуса.

В 2017 році було 7 повторних звернень, що становить 1,2% від загальної кількості.

Як показує проведений моніторинг звернень 2017 року, пріоритетними продовжують залишатися питання: соціального захисту -222 (37% від загальної кількості); аграрної політики та земельних відносин – 211 (35%); охорони здоров’я – 17 (2,8%); житлової політики – 15 (2,5%); транспорту та зв’язку – 12 (2%); комунального господарства -11 (2,1%); освіти -13 (2,1%).

   Враховуючи звернення громадян з питань соціального захисту, зокрема, стосовно надання матеріальної допомоги, виділення коштів на лікування та проведення хірургічних операцій, компенсацію за проїзд пільговій частині населення протягом року районною державною адміністрацією виділено грошову допомогу 137 заявникам на суму   95,9 тисяч гривень.

2 жителям району надано матеріальні допомоги на їх звернення для усунення наслідків пожеж в розмірі 20,0 тисяч гривень.

З метою створення більш сприятливих умов для людей головою районної державної адміністрації проведено 9 виїзних днів прийому громадян у 14 населених пунктах району, його заступниками проведено       27 виїзних днів у 50 населених пунктах, під час яких надійшло 128 звернень від сільських жителів, що мали змогу звернутися до керівництва району з наболілими питаннями (93 вирішено позитивно).

Протягом звітного періоду в Бережанській райдержадміністрації було проведено 51 «гарячу» телефонну лінію. Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались 96 громадян.

В районній державній адміністрації постійно працює «телефон довіри».

 

 

 

Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо

забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

Бережанською районною державною адміністрацією проводиться відповідна робота стосовно забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, додержання їхніх прав на отримання достовірної інформації про діяльність місцевих державних структур, обов’язкового оприлюднення відповідних нормативно – правових актів,  інформування населення  району через місцеві засоби масової інформації про пріоритетні напрямки діяльності місцевих органів державної влади.             В районі  зареєстровано  83    районних   політичних   партійних     організацій,

250 сільських первинних осередків, 75 міських політичних партійних організацій. Упродовж  поточного року  динаміка  політичної активності  практично не змінювалася. Стосунки між основними політичними партійними організаціями в районі залишаються стабільно діловими. Значний вплив  на  суспільно-політичну ситуацію в районі мають політичні партії, які формують основні фракції в районній та  міській радах.

Також у районі зареєстровано або ж легалізовано 81-не громадське формування.  Їх діяльність переважно стосується цільового спрямування, пов’язаного із статутною діяльністю, підтримкою української армії, вирішення актуальних питань регіону,тощо.

З метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики при Бережанській районній державній адміністрації створена громадська рада, яка є консультативно-дорадчим органом. До її складу входять представники 21 громадських організацій, професійних спілок.

В звітному році на засіданнях громадської ради розглядалися питання: про економічний розвиток району;  про надання послуг з перевезення пасажирів у Бережанському районі; про роботу правоохоронних органів району; про обговорення кандидатури на посаду начальника Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області; тощо.

Усі вище зазначені засідання відбувалися за участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Також представники громадської ради активно залучалися до проведення різноманітних семінарів, круглих столів, засідань оргкомітетів з підготовки до відзначення державних свят, тощо. Регулярне обговорення актуальних питань дозволяло забезпечити прозорість та відкритість прийнятих рішень. При прийнятті будь-яких життєво-важливих для району рішень завжди враховується думка та пропозиції громадськості.

 

 

Стан національних відносин

 

В Бережанському районі національну переважаючу більшість складають українці. Питома вага їх у загальній чисельності населення  - 98%.

 На  території   Бережанського  району  проживають      представники

42 національностей. Найчисельнішими з представників національних меншин є поляки та росіяни.

На Бережанщині мешкають 64 особи з етнографічних груп українського етносу (бойки, гуцули, лемки, поліщуки, русини). Серед жителів району багато родичів переселенців в рамках операції «Вісла»  з території Надсяння, Холмщини, Підляшшя та Лемківщини у 1944 – 1947 р. .

99,3% жителів району рідною визнають українську мову.

 

Релігійна ситуація 

Релігійна ситуація в районі є стабільною. Відсутні чинники негативного  впливу.  Релігійна  мережа  нараховує  86  релігійних     громад ,

7 конфесій, напрямків та течій, віруючі яких зареєстрували статути своїх релігійних організацій у встановленому законодавством порядку. Найчисельніша з них – УГКЦ, яка нараховує 46 релігійних організацій (53, 5% від усієї релігійної мережі району), УПЦ КП – 27 (31,4%), УПЦ – 2 (2,3%), християни Віри Євангельської  – 5 (5,8 %); Римо – католицька Церква – 3 (3,5 %); інші (До яких відносять релігійні громади харизматичного, іудейського та незалежного протестантського напрямків) складають 3, 5%.

На території району функціонує 67 культових сакральних споруд.

 

 

Інформаційна діяльність

Відповідно до законів України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», управління та відділи райдержадміністрації активно використовують трибуну районної газети «Бережанське віче» для забезпечення доступу громадян до суспільно важливої інформації. На сторінках газети запроваджено рубрики «У райдержадміністрації», «Факти. Події», «Пряма лінія», «Офіційно», «У районній раді», «Наші інтерв’ю», «Колегія», «Розпорядження» та інші. В даних рубриках подаються інформації про роботу райдержадміністрації за тиждень, про соціально-економічні, громадсько-політичні та культурно-масові заходи, що відбувалися в районі, Протягом звітного періоду висвітлювалися інтерв’ю із головою райдержадміністрації, керівниками  структурних підрозділів, інформації щодо роз’яснення державної політики у сфері проведення реформ,  з відбору на військову службу за контрактом та інші  публікації.

Забезпечено вільний доступ до публікації матеріалів в районній газеті для всіх політичних партій та громадських організацій, які діють в районі.  

У районній державній адміністрації налагоджено дієву роботу офіційного сайту (http://www.oda.te.gov.ua/berezhanska/ua/), на якому щоденно оновлюється сторінка новин про діяльність структурних підрозділів райдержадміністрації. Аналогічна інформація розміщується у соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Бережанська районна державна адміністрація».

 

ІV. Стан соціально-економічного розвитку району

Аналізуючи загальний стан соціально-економічного розвитку району за 2017 рік варто відзначити зростання основних показників, які характеризують позитивні тенденції і виробничій сфері.

Так, промисловими підприємствами  району  вироблено товарної продукції (в діючих цінах) на суму 55090,2тис.грн., що складає 114,8% до відповідного періоду 2016 року.

Протягом 2017 року підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 57866,1 тис.грн, що складає 136,3 % до відповідного періоду 2016 року та 129,0 % до завдання програми соціально-економічного розвитку району.

За 2017 рік в розрізі підприємств сільської місцевості обсяги виробництва складають:

- ТОВ «Крона» - обсяг виробництва склав 15393,2 тис.грн., що складає  164,5% до аналогічного періоду 2016 року;

- ТОВ «Підвисоцький завод будматеріалів» - обсяг виробництва склав 38743,3 тис.грн., що складає  107,0% до аналогічного періоду 2016 року;

- ТОВ «Потуторський деревообробний завод» - обсяг виробництва склав  953,7 тис.грн., що складає  39,2% до аналогічного періоду 2016 року;

- ТзОВ «Еко-інвест» надано послуг за 2017 рік на суму 1673,2 тис.грн.

У 2017 році темпи росту обсягів валової продукції сільськогосподарського виробництва району порівняно з відповідним періодом 2016 року складають 101,7 %.        

Під урожай 2017 року вся посівна площа  по сільськогосподарських підприємствах складала 13,6 тис. га.

Сільськогосподарськими підприємствами всього зернових і зернобобових культур (включаючи кукурудзу) було посіяно на площі 7,4 тис.га, що на 3,5 тис. га (32 %) менше 2016 року

Валове виробництво зерна по всіх сільськогосподарських підприємствах,  за попередніми даними головного управління статистики на 01.01.2018 р., становить 38,3 тис. тонн, що на 9,4 тис. тонн (19,7 %) менше до відповідного періоду  у 2016 році.  Врожайність – 52,8 ц/га, що на 9,5 цнт/га (21,6 % більше минулорічного показника та на 12,2 цнт/га).

Цукрові буряки сільгосптоваровиробники району вирощували  на площі 118 га (+ 58 га до 2016 р), накопано 9,6 тис. тонн при середній урожайності   817 ц/га   на рівні  минулого року).

Сою сільгосппідприємства району вирощували  на площі 1,5 тис. га, намолочено 3,6 тис. тонн при середній урожайності   24,1 ц/га   ( -0,1 ц/га до  минулого року).

Соняшник вирощували  на площі 2,8 тис. га, зібрано 2,4 тис. тонн при середній урожайності   26,1 ц/га  (+2,2 ц/га до  минулого року).

Овочі вирощували  на площі 172 га, зібрано 702 тонни при середній урожайності   40,9 ц/га   (+16,4 ц/га до  минулого року).

Кукурудзу вирощували на площі 1,167 тис. га, зібрано 10,08 тис тонн при середній урожайності 84,6 цнт/га (+12,9 цнт/га до  минулого року).

Під майбутній урожай 2018 року проведено посів озимих  зернових культур на площі 3428 га, що на 889 га (20,6%) менше минулого року. Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 3008 га, що  на 1374 га (84%) більше минулого року.

Значними темпами у 2017 році на території району відбувся розвиток тваринництва. Станом на 01 січня 2018 року в сільгосппідприємствах утримується ВРХ- 672 гол. (-161 гол. або -19,3% до минулого року), в тому числі корів-259 гол. (-16 гол. або -5,8%), свиней – 2186 гол. (+1161гол., або 213,3% у порівнянні із попереднім періодом).

За 2017 рік сільгосппідприємствами району м’яса вироблено 194 тонн, що більше відповідного періоду минулого року на 89,36 тонни або на 185,8%, молока – 1233,2 тонни більше на 388,8 тонн або 46%.

За 2017 рік надій молока на 1 корову в сільгосппідприємствах становить 4484 кг, що на 1310 кг (41,3%) більше ніж за минулий рік.

Перспективою розвитку тваринницької галузі є нарощування поголів’я ВРХ та свиней. Для цих цілей в ТОВ «Вербів»  реконструйовано  приміщення для утримання 800 голів свиней. В ТОВ «Жива Земля Потутори» проведено реконструкцію молокоблоку, де встановлено збірний  молокопровід, який обладнаний пульсаторами попарного доїння, що забезпечує стерильність і не допускає забруднення  молока. Загалом там розміщено 40 дійних корів.

Перспективними у сфері інвестування вважається комплекс земельних ділянок на території Божиківської сільської ради в кількості 4 ділянок загальною площею 72,1га та комплекс ділянок на території Нараївської сільської ради в кількості 6 ділянок загальною площею 62,56га.

У районі налічується 4 сільськогосподарських  обслуговуючих кооперативи, в т. ч. СОК «Волошковий край» у с. Волощина, створено у 2017 році. Всі кооперативи діючі.

Наявні тенденції дають підстави стверджувати та прогнозувати згідно проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік плановий обсяг валового сукупного продукту, виробленого в основних сферах  матеріального виробництв в сумі  буде 311953,0 тис.грн., що складає 102,0% до виконання програми  2017 року, в тому числі:

-                 валова продукція сільського господарства складе по району 252930,0тис.грн., що на 8780 тис.грн. більше, ніж у 2017 році;

-                обсяг промислового виробництва складе 57866,1тис.грн., що становитиме  102,0 % до виконання програми 2017 року.

 

V. Пропозиції щодо вдосконалення законодавства і практики

його реалізації, системи державного управління

 

Удосконалення  державного управління і державної служби після прийняття Конституції України пов’язується в першу чергу з наближенням їх до європейських стандартів, громадян - до прийняття управлінських рішень, орієнтацію їх на потреби споживачів управлінської діяльності - громадян, перехід до концепції держави, «що надає послуги особі, громадянину,  суспільству в цілому».

Враховуючи сучасні запити українського суспільства, держави в цілому, а також новітні світові тенденції у сфері державного управління, відбувається комплексна модернізація моделі підготовки кадрів для потреб системи державного управління України. У даному контексті необхідно звернути увагу на наступні аспекти, а саме:

-                     орієнтацію на європейські цінності та традиції в системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців;

-                     використання сучасних методів та інструментарію у реалізації політики та здійсненні державного управління;

-                     безпосередню залученість громадянського суспільства до управління політичними та соціально-економічними процесами (у тому числі на рівні держави);

-                      конкурентність та високий рівень компетентності підготовки персоналу для потреб державного управління;

-                      професійну мобільність у сучасних суспільно-політичних умовах, які швидко змінюються;

-                     встановлення оптимального співвідношення прав, обов’язків та відповідальності службових осіб та інших державних службовців;

-                     чітке окреслення сфери службових відносин, що регулюються виключно на рівні закону і не можуть визначатися підзаконними нормативно-правовими актами;

-                     оптимізація управління системою державної служби з метою постійного контролю та недопущення обіймання посад некваліфікованими та безвідповідальними працівниками;

-                     оптимізація класифікації посад у системі державної служби та порядку проходження службової кар’єри;

-                     докладне врегулювання питань дисциплінарної відповідальності державних службовців як необхідного запобіжника вчинення злочинів у службовій сфері;

-                    удосконалення загальної якості формування державної політики та підготовки нормативно-правових актів, включаючи удосконалення порядку (вимог) щодо аналізу запланованих витрат, оцінки наслідків, міжвідомчої координації, участі громадськості та системи електронного документообігу;

-                     покращення системи стратегічного планування, моніторингу та оцінювання, включаючи засади оцінювання результативності діяльності  органів державного управління;

Завершення переходу до електронного документообігу в процесі підготовки документів міністерствами та міжвідомчої комунікації.

 

Перший заступник голови

районної  державної адміністрації                                                                                                         В.Є.ЗІНЧУК
 

Анонси подій

Актуальна тема