Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуУвага! алергенні кліщі.

 

         В осанні десятиріччя у всьому світі, зокрема в Україні, реєструється поширення алергічних захворювань. Серед агентів, які спричиняють ці захворювання, значну роль відіграють алергени, що містяться в середовищі людського побуту, і в першу чергу, в побутовому поросі. До складу пилу входять багато як неорганічних, так і органічних чинників.

         Основним алергенним агентом, який викликає атонічну бронхіальну астму, є не загалом побутовий пил, а майже виключно мікроскопічні кліщі, що знаходяться в ньому. Встановлено, що якраз ці кліщі і продукти їх життєдіяльності, містять  в собі алерген, який має високі сенсибілізуючі властивості. У 50-60% випадків захворювання на атонічну бронхіальну астму, атонічні алергічний бронхіт та риніт, атонічний дерматит, екзему причиною є сенсибілізація (підвищена чутливість) до продуктів життєдіяльності алергенних кліщів побутового пилу. Місце проживання та розмноження цього кліща – постіль, живлення – виключно продукти лущення шкіри (епідермісу людини), волосся та інші рогові залишки.

         Найбільш сприятливими для розвитку кліщів є висока вологість 80% і більше, температура – 20-30?С, тобто такі, які складають мікроклімат на постелі (на протязі 6-10 годин сну на ній людини з внутрішньою температурою тіла 37?С).

         Особливо сприятливі умови для розвитку кліщів створюється в пусі і ваті, які добре всмоктують вологу і зберігають тепло.

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ:

    - при наявності в приміщенні людей, чутливих до побутового пилу, бажано дотримуватися наступних рекомендацій: зменшити до мінімуму наявність у приміщенні таких пилонакопичувачів, як м’які меблі (бажано меблі з гладенькими поверхнями, що легко миються), м’які іграшки, масивні штори;

    - не зберігати речі під ліжком;

    - книжкові полиці повинні бути відкритого типу;

    - не розкидати по хаті речі, особливо з вовни;

    - щоденно проводити вологе прибирання;

    - провітрювати приміщення;

    - особливу увагу приділяти постелі: замінити подушки з пір’я та ковдри на синтипонові;

    - регулярно просушувати постіль на сонці та морозі;

    - ванну кімнату тримати сухою, частіше провітрювати.

 

 

Бережанська міськрайонне лабораторне відділення
 

Анонси подій

Актуальна тема