Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну
«
ГМО - генно модифіковані організми»

 

              Теперішні умови ринку нав’язують нам ті чи інші продукти для покупок. Так чи інакше за харчами покупець змушений йти в магазин чи на ринок, щоб придбати харчові товари. Чи є серед них генно модифіковані продукти - ГМО?

              Насамперед потрібно сказати, що перевірити харчові продукти на наявність ГМО можна тільки у спеціалізованих лабораторіях. В магазині чи супермаркеті цього не зробиш. Що робити споживачам? Перед тим як іти в магазин, майте на увазі, що приблизно 50% продуктів, які ви можете придбати, містять ГМО.

             Найбільший вміст генно модифікованих організмів міститься в м’ясних виробах та напівфабрикатах до (90%),  знайти ковбасу, сардельки, пельмені без ГМО - дуже складно. Зокрема дуже великий вміст генно модифікованої сої мають варені ковбаси, сосиски, пельмені, булочки, чебуреки, млинці. Для тих, хто зробив свій вибір харчуватися без ГМО варто купувати м'ясо а не напівфабрикати, а овочі і фрукти краще брати на ринку.

            Дитяче харчування також містить велику частку генно модифікованих організмів. Близько 70% торгових марок дитячого харчування що представлені на Українському ринку містить ГМО. Причому взнати, що в упакуванні з дитячим харчуванням міститься смачним міститься генно модифікований продукт майже неможливо, бо маркування мають далеко не всі такі продукти. А якраз вразливий дитячий організм дуже чутливий до штучних компонентів.. В такій ситуації краще годувати дитину материнським молоком, а каші чи фруктові та овочеві пюре робити в домашніх умовах. Те саме з соками – аніж вживати підсолоджений концентрат, краще зварити компот, чи сироп, який можна розбавляти водою.

             Вироби кондитерських та пекарень також мають значний вміст ГМО. Модифіковану сою  додають в борошно, з якого печуть хлібобулочні вироби, в цукор, шоколад. Як простій людині без спеціального обладнання виявити ГМО? М’які на дотик рихлі хлібобулочні вироби, що довго зберігаються скоріше всього містять генно модифіковані продукти.

             Майже весь експорт американських продуктів містить ГМО. Потужні корпорації виробники харчових продуктів, що масово рекламують свої товари працюють на кількість, і щоб забезпечити стабільний тоннаж притоку сировини і вихід продукту не гребують використовувати дешеві та доступні ГМ матеріали.

              І, звісно, овочі. Купована на ринку картопля не гарантує відсутність ГМО. Звідки ми можемо знати де бралися бульби для насіння? Проте виявити ГМ продукти можна і на око - вони мають ідеальну форму, насичений колір, наче вкриті воском. Також поруч з ними не побачиш шкідників. Тобто такі товари виглядають наче штучними, схоже до природи свого походження.

              Верховною Радою України 17 грудня 2009 року прийнято Закон України  «Про безпечність та якість харчових продуктів» щодо інформування громадян про наявність в харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО) № 1778-УІ. Згідно даного Закону наявність чи відсутність в харчових продуктах  генетично модифікованих організмів має відображатися на етикетці харчового продукту написом  «З ГМО»  чи  «Без ГМО»  відповідно.

 

Підготовлено за матеріалами з інтернету

фельдшер санітарний                                                                       Поплавський В.М.

 
 

Анонси подій

Актуальна тема