Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну«Європейська ніч в музеях – 2016» в краєзнавчому музеї

 

14-15 травня 2016 року в Бережанському краєзнавчому музеї з нагоди Міжнародного дня музеїв вшосте поспіль відбулася «Європейська ніч»

У дворику ратуші:

- демонструвалися картини і панно, написані і виготовлені під час заходів «Ніч в музеї» минулих років, а також виставка дитячих фото «У моєму серці – Україна» Бережанського еколого-натуралістичного центру;

- впродовж кількох годин тривали різноманітні майстер-класи від позашкільних установ міста;

- на великому екрані демонструвалися мультфільми, в т.ч. «Лис Микита» за мотивами Івана Франка;

- традиційно група художників писали картину. Цьогорічна тема «Іван Франко і Бережани». Колективний твір написали: Мирослава Копча, Яна Якимів, Христина Мандзій, Вікторія Мрочко, Софія Кізима, Володимир Неділько, Люба Бай з Бережан та гості з Маріуполя Ганна Торкаєнко і Олена Украінцева;

- художник з Бережан Олег Шупляк провів перформанс – написав картину «радыо пятніцца геть з Бережан»; Він же написав портрет Івана Франка, який ліг в основу логотипу дійства.        

- Віта Перфецька писала картини, облюбувавши старого воза за майстерню.

- художник Ігор Крук зі сином провели майстер-клас з різьби по камені;

З 17.00 до 19.00 вулицями міста та краєзнавчим музеєм пройшов квест «Мультикультурні Бережани» за участю команд ЗОШ №1, і №2, збірної міста і станиці Пласту. Перемогли пластуни.

З 19.00 до 21.00 відбулася урочиста частина та концерт за участю колективів будинку творчості школярів: поетично-фольклорного театру «Взори», драм-студії «Натхнення», комедійного театру «Веселий вулик», зразкової вокальної студії «Крок», виконавців від БМГО «Рідне місто». Окремо хочу відмітити виступ акробатичної групи обласної комунальної школи-інтернат з поглибленим вивчення трудового навчання. Юні акробати під керівництвом Галини Олексів показали сповнену екстриму композицію, чим заслужили овації численних глядачів.

Гостей та учасників свята привітали директор музею Надія Голод і начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Олександр Коковін.

Традиційне вогняне шоу «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» від театру вогню «Hells fire» розпочалося опівночі. Керівник групи Віта Перфецька в основу музичної композиції взяла твори на слова Івана Франка. За цим дійством споглядало понад 200 осіб.

Після цього – кількагодинна молодіжна гутірка біля ватри за участю бережанської та бучацької молоді. Вже не вперше на «Ніч в музеї» в бережани приїжджає чисельний молодіжний десант з громадської організації «Арт-Бучач».

 

У краєзнавчому музеї відбулися:

- презентація літературного центру імені Агнона (Бучач);

- закриття виставки картин художниць Олени Украінцевої та Ганни Торкаєнко «Маріуполь на межі!» за участю авторів;

-  Ще одна, так би мовити родзинка  - вистава в залі старих меблів. Випускна група поетично-фольклорного театру «Взори» під керівництвом Олени Різник показала уривок з вистави «Мина Мазайло» за Миколою Кулішем.

Завершилася доросла частина пізно вночі круглим столом за кавою на тему «Культурний ландшафт Бережани. Що маємо і як його зберегти».

У коридорах музею експонувалися виставки:

-         філателістична експрес-виставка про події, що сталися в світі 14-15 травня з приватної колекції Олега Поливка;

-         виставка портретів Івана Франка з фондів краєзнавчого музею;

 

Бажаючі мали можливість дивитися на великому екрані трансляцію фіналу пісенного конкурсу «Євробачення – 2016».

Впродовж заходу сили учасників підтримувала «Смачна зупинка» від підприємця та члена БМГО «Рідне місто» Наталки Вітковської.

 

У Музеї  Богдана Лепкого:

Екскурсія, виставка одного експонату (14-15 травня)

 

Державний історико-архітектурний заповідник у м.Бережани

Виставка «Мистецька сакральна спадщина із фондів заповідника», присвячена 400-річчю початку творчості у Бережанах видатного скульптора Європи ХVІІ ст. Іоанна Пфістера» (виставковий зал ДІАЗу, 14-15 травня)

21.30 Екскурсія «Вірменська церква»                          

 

У заходах взяли участь заступник міського голови Олег Захарків, секретар міської ради Петро Гончар, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Олександр Коковін, начальник відділу культури Бережанської міської ради Олена Мельничук.

 

За час заходу «Ніч в музеї» через зали музею і дворик ратуші пройшли сотні учасників дійства. Жоден експонат і працівник музею не постраждав!

     

Організатори:

Бережанський краєзнавчий музей

Відділ освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради

Обласний комунальний музей Богдана Лепкого

Державний історико-архітектурний заповідник у м.Бережани

Бережанська міська громадська організація «Рідне місто»

 

14 і 18  травня в Бережанському краєзнавчому музеї – День відкритих дверей
 

Анонси подій

Актуальна тема