Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Велелюдно було в обідню пору 4 березня на площі Ринок у Бережанах. Тут вшановували автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького.


В Бережанах на площі Ринок співали гімн

 

            Велелюдно було в обідню пору 4 березня на площі Ринок у Бережанах. Тут вшановували автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького.       Спочатку священики відслужили Молебень. Відчит про життя та творчість священика, композитора Михайла Вербицького зробила викладач Бережанської школи мистецтв Романна Білоус. 

            Завершилося віче спільним виконанням гімну на площі Ринок творчими колективами, депутатами міської та районної рад, представниками закладів освіти і культури, політичних партій і громадських організацій, установ, організацій і підприємств міста. Таку пропозицію Бережанського краєзнавчого музею підтримала Бережанська районна рада.

            В рамках заходу демонструвалась експрес-виставка з краєзнавчого музею «Вшанування Михайла Вербицького» та відбулося спецпогашення пам’ятного клубного конверта (дизайн Олександра Караневича) та марки «Михайло Вербицький. 1815-1870» – спільний проект ЦВПЗ Бережани ЦПЗ №3 Тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта», Бережанського краєзнавчого музею та Міського клубу «Колекціонер». На згадку про участь в неординарному проекті бажаючі мали можливість придбати тематичну філателістичну продукцію.

 

 

 

 

Експрес-виставка в краєзнавчому музеї

«Вшанування Михайла Вербицького»

1-15 березня 2015 року

 

1.      Буклет «Гідно вшануємо пам’ять о.Михайла Вербицького»

2.      Світлини про участь членів Тернопільського обласного суспільно-культурного товариства «Надсяння» з Бережан у заходах із вшанування о.Михайла Вербицького у Польщі в 2013 і 2015 роках.

3.      Стаття з газети «Номер один» про поїздку в Польщу 28 лютого 2015 року на відкриття святкувань 200-річчя Михайла Вербицького

4.      Прапор України (експонат музею), який був на могилі о.М.Вербицького в с.Млини (Польща, 2013) та с.Явірник Руський (Польща, 2015)

5.      Аркуші з виступом старости повіту Ярославського на вшануванні о.М.Вербицького в церкві в с.Млини (Польща) в 2013 році

6.      Селянський календар «Громада» на 1923 рік з текстом гімну 

7.      Книга. Денис Січинський Станіслав Людкевич. Ще не вмерла Україна. 200 патріотичних і народних українських пісень на фортепян. Ч.Музика. Ч.2. Текст. Берлін. – 1918 р.

8.      Книга. Павло Чубинський. Ще не вмерла Україна. Українська муза.

9.      Книга. Федір Погребенник. Українські пісні-гімни.

10.  Блок марок «Михайло Вербицький. 1815-1870»

11.  Клубний конверт «Вшанування Михайла Вербицького у Бережанах» із спепогашенням

12.  Коротка біографія М.Вербицького

13.  Портрет М.Вербицького

14.  Дружній шарж Юрія Журавля. Портрет Михайла Вербицького. 4.03.2015 р.

15.  Текст наукової роботи «150 років пісні-гімну «Ще не вмерла Україна» (автор – Мандзій Христина Олеівна,  учениця 8 класу Бережанської гімназії ім. Б. Лепкого. Науковий  керівник – Мандзій Олег Львович, вчитель музики Бережанської гімназії ім. Богдана Лепкого). Тернопіль. – 2014. Міністерство освіти і науки України Департамент освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Тернопільське територіальне відділення МАН України. Номінація: краєзнавство

16.  Текст Указу Президента України № 6/2015 «Про відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну».

17.  Оголошення про відзначення в Бережанах ювілею Михайла Вербицького.
 

Анонси подій

Актуальна тема