Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

13 березня 2014 року проведено бесіду на тему «Що я знаю про туберкульоз»


13 березня 2014 року головним спеціалістом відділу соціальної роботи Бережанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олексишин-Шкільною О.М. проведено бесіду на тему «Що я знаю про туберкульоз». Захід був проведений в Бережанській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 для учнів 5 класу. Спеціаліст у своєму виступі наголосила учням про те, що туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини. Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Але найбільш загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження, що становить до 90% випадків.

Туберкульоз, зазначила працівник, може маскуватися під різні хвороби. Однак є декотрі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити туберкульоз. До них відносяться: постійна немотивована слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, втрата ваги, тривала лихоманка (частіше з такими показниками температури тіла 37,0-37,5°С), пітливість (переважно в ночі), тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і більше, з відходженням харкотиння чи без нього), задишка, кровохаркання.

Щоб запобігти виникненню захворювання потрібно: турбуватися про своє здоров'я, правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря, категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок, щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту, підліткам додатково проводиться флюрографічне дослідження, не відмовлятися від щеплення проти туберкульозу, негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз, а також у випадку контакту з хворим на туберкульоз. І чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання людини.
 

Анонси подій

Актуальна тема