Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 12.07.18 | 15:04

В області у першу чергу профінансовані кооперативи, створені воїнами АТО

Держава продовжує активно підтримувати розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК). На сьогоднішній день в області їх зареєстровано вже 67. Торік за три останні місяці на Тернопільщині було створено 16 кооперативів, а за п’ять місяців поточного року — ще 21, повідомив виконувач обов’язків директора департаменту АПК Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Стахів.

«Як вже відомо, в Україні діє державна програма фінансової підтримки, у рамках якої передбачено відшкодування 70% закупівлі обладнання для переробки й зберігання молока, плодів та ягід. Максимальний транш — до 3 мільйонів гривень. Проте згідно вимог даної програми, кожен створений СОК повинен містити 20 членів кооперативу та одне фермерське господарство. Це дещо обмежує можливість отримання допомоги. Для прикладу, в області функціонують кооперативи, що налічують сотню членів, проте не мають фермерського господарства. Відтак на державну компенсацію вони претендувати не можуть», — зазначив Володимир Стахів.

Під час останнього візиту на Тернопільщину Прем’єр України Володимир Гройсман розглянув можливість зняття вказаних обмежень. У той же час голова Тернопільської обласної державної адміністрації ініціював відповідні пропозиції у Мінагрополітики стосовно розширення напрямків діяльності кооперативів, що підпадатимуть під фінансову підтримку держави.

«Голова Тернопільської ОДА дав доручення щодо максимального створення та фінансової підтримки кооперативів в області. Тому у поточному році на підтримку цього руху було виділено 650 тисяч, а потім додатково ще 550 тис. грн., — підкреслив Володимир Стахів, — У  конкурсному відборі взяли участь 26 кооперативів, для забезпечення потреб яких потреба в коштах сягала 2,6 млн. грн. Враховуючи обмежену суму фінансування, першочергово кошти отримали ті СОКи, де були засновниками або членами кооперативу воїни АТО. У загальній кількості по області їх становить 60%. Для того, аби у подальшому передбачити видалення коштів для новостворених кооперативів, до вказаної Програми вноситимуться зміни щодо збільшення фінансування».

Варто зазначити, на даний час в Бережанському районі працює 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а саме:

-         багатофункціональний кооператив «Кринички» с. Котів;

-         молочний кооператив «Годувальниця» с. Біще;

-         ягідний кооператив « Бережанський край»;

-         багатофункціональний кооператив «Волошковий край» с. Волощина;

-         багатофункціональний кооператив «Млинок» с. Рогачин.

Загальна кількість членів діючих кооперативів більше 200 домогосподарств.

В районі затверджена та працює Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу району на період 2016-2020 роки. За цією Програмою для фінансової підтримки та розвитку кооперативів району для придбання сучасної поливної системи виділено та використано  кошти в сумі 50 тис. грн.

З обласного бюджету по Комплексній програмі розвитку агропромислового комплексу області на період 2016-2020 роки сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи  протягом 2016-2017 років одержали фінансову підтримку в розмірі близько 165 тис. грн., які були використані на придбання: системи поливу, часникосаджалки, мотооприскувачів, причепа до трактора та охолоджувач молока.

Всього протягом 2016-2017 років з обласного та районного  бюджетів для фінансової підтримки кооперативів одержано близько 215 тис. грн..

 

Анонси подій

Актуальна тема